Planeta Korczak

Międzykulturowe Lato w Teatrze Polskim w Poznaniu / Планетa Корчак – міжкультурне Літо у Польському Tеатрі в Познані

Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w zajęciach letnich w Teatrze Polskim w Poznaniu. W dniach 4-17 lipca w naszym Teatrze trwać będzie międzykulturowe Lato w Teatrze Polskim w Poznaniu - Planeta Korczak.


Na początku lipca, wraz z Januszem Korczakiem, zaprosimy dzieci w wieku 8-11 lat do stworzenia nowego świata, nowej planety!

Przygotowane przez instruktorki i instruktorów warsztaty będą miały na celu zintegrowanie społeczności ukraińskiej ze społecznościami żyjącymi na terenie miasta Poznania i województwa wielkopolskiego.

Zaplanowaliśmy: warsztaty plastyczne, warsztaty z tworzenia obiektów scenograficznych, warsztaty z tworzenia opowieści, warsztaty z tworzenia gier planszowych i LARP, warsztaty muzyczne, ruchowe a także warsztaty z otwartego eko-myślenia, spacery edukacyjne, wspólne biwakowanie, tworzenie teatralnego Radia Hello! i Gazetki Międzyplanetarnej. Opiekunem, osobą która będzie obserwowała, a nie pouczała dzieci na „Planecie Korczak", będzie Stary Doktor.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby Wasza wymarzona do życia Planeta?

MY tak!

Dzieci stworzą wyjątkową grę teatralną, która powstanie na modelach gier planszowych. Dzieci przy pomocy instruktorów przeniosą zasady gry planszowej ze stołu na deski teatru, a same zostaną działaczami, aktorami. Przestrzeń sceny stanie się wielką planszą, po której przesuwane będę ręcznie robione obiekty, rozwiązywane będą zadania, łamigłówki. Wspólnie z wyspecjalizowanym zespołem realizatorów dzieci będą miały możliwość wyzwolić swoją twórczą inwencję, przekuwając ją na wyjątkowe doświadczenia dla wszystkich uczestników procesu i finałowego wydarzenia.

Każdy z uczestników i uczestniczek będzie mieć możliwość stworzenia swojego bohatera/bohaterki i część wspólnego świata, którego reguły i zasady będziemy poznawali w trakcie trwania programu. Uczestnicy wezmą udział w wyjątkowych blokach warsztatowych, w aktywizujących działaniach i integrujących spotkaniach bez podziału na grupy, w przyjaznych i bezpiecznych warunkach.

Aby zgłosić udział w warsztatach, należy wysłać do 26 czerwca 2022 pracę plastyczną (w dowolnej technice) na temat „Twoja wymarzona planeta" na adres jacek.muszkieta@teatr-polski.pl. Do pracy należy KONIECZNIE dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (znajduje się na stronie teatr-polski.pl).

Liczba miejsc jest ograniczona.

Koszt dwutygodniowych warsztatów (zajęcia codziennie od 9.30 do 15.30) to 100 zł.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Kamińska
Teatr Polski w Poznaniu
11 czerwca 2022

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia