Plejada gwiazd w Białej Podlaskiej

"Klasycznie o romantycznie" - 5. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego: 20 – 27 sierpnia 2023 r.

Muzyka klasyczna, słynne arie operowe i operetkowe – wszystko to znajdzie się programie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, który rozpocznie się dziś, 20 sierpnia w Białej Podlaskiej.

– Przygotowaliśmy liczne koncerty, na które zaprosiliśmy gwiazdy znane nie tylko w Polsce, ale również za granicą – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Krzysztof Korwin-Piotrowski. – Na tegorocznym festiwalu wystąpią między innymi gwiazdy opery krakowskiej: Edyta Piasecka, Iwona Socha, a także Adam Sobierajski. Przyjedzie do nas opera lwowska z gwiazdami, które zachwycą publiczność, nie tylko polską, ale także, jak przypuszczam, gości z zagranicy. Wystąpi Klaudiusz Baran, wybitny akordeonista, mistrz tego instrumentu, laureat Fryderyka. A na finał zobaczymy gwiazdę operetki – Grażynę Brodzińską.

Organizowany po raz piąty festiwal, upamiętnia postać pochodzącego z Białej Podlaskiej znanego dziennikarza i krytyka muzycznego Bogusława Kaczyńskiego.

W niedzielę pierwszy koncert festiwalu zatytułowany „Klasycznie i Romantycznie", w którego programie są dzieła Scarlattiego, Verdiego, Straussa, Kalmana, Lehara, Zellera, Galliano, Piazzolli, Majkusiaka i pieśni neapolitańskie. Przed publicznością wystąpią: Iwona Socha (sopran), Łukasz Gaj (tenor), Maksymilian Lejk oraz zespół Artura Jaronia Strauss Ensemble.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w amfiteatrze w Białej Podlaskiej.

Festiwal potrwa do 17 września. Jego szczegółowy program można znaleźć na stronie festiwal.bck24.pl.

(-)
Polskie Radio Lublin
19 sierpnia 2023

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia