Plener teatralne "Na Obrzeżach" w Wesołej

Szósta edycja pleneru teatralnego NA OBRZEŻACH

NA Obrzeżach.plener teatralny to cykliczna impreza teatru plenerowego na terenie pogranicza Warszawy i kolejna okazja do spotkania z teatrem ulicznym, dostępnym dla każdego widza. NA OBRZEŻACH.plener teatralny ma charakter otwarty i kierowany jest do wszystkich bez względu na wiek.

Naturalnym odbiorcą są dzieci i młodzież wraz z towarzyszącymi im rodzinami. Zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie kierujemy do wszystkich mieszkańców Wesołej i mamy nadzieję, że z niego skorzystają.

W tym roku organizatorzy z warszawskiego Teatru Akt przygotowali wieczorny spektakl plenerowy "Płonące laski 4'. Program pleneru uzupełni edukacyjny program teatralny "Arlekinada" prowadzony przez Zielonych Zielonka.

Projekt NA OBRZEŻACH.plener teatralny dofinansowany jest przez m.st Warszawę Dzielnicę Wesoła.

Organizatorem pleneru jest Teatr Akt z Warszawy we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła.

Więcej o plenerze na www.naobrzezach.manifo.com

Teatr Akt

Teatr Akt jest niezależną grupą teatralną działającą w formie stowarzyszenia od 1991 roku. Początkowo zespół tworzy w dziedzinie teatru pantomimy i teatru ruchu. Z czasem główną sceną wypowiedzi artystycznej staje się plener i ze spektaklami ulicznymi grupa kontynuuje teatralną przygodę podróżując do dużych i małych miast i miasteczek w Polsce i za granicą. Domeną wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku, tańca i wszelkiego rodzaju akrobacji. Od 2010 siedzibą grupy jest budynek przy ulicy Łaziebnej 9 na Olszynce Grochowskiej, który jest bazą do realizacji teatru objazdowego, a także lokalnych, warszawskich projektów artystycznych.

Więcej o teatrze na www.teatrakt.pl

Szczegóły programu:

Zieloni Zielonka-Arlekinada / godz. 18.00-20.00, teren Ośrodka Kultury, ul. Starzyńskiego 21 /

Arlekinada to dwugodzinny program teatralno-cyrkowy, szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Przygotowany przez grupę Zielonych Zielonka i będzie miał charakter animacyjno-edukacyjny. W programie plenerowy warsztat pantomimy i teatru ulicznego, poznawanie tajników cyrku /żonglerka, clownada /, rozrywki i zabawy / animacje kijem, chodzenie na szczudłach, kręcenie talerzykiem cyrkowym, itp. /.

Teatr Akt-Płonące laski 4 / godz. 20.00, teren Ośrodka Kultury, ul. Starzyńskiego 21

Wieczorny spektakl jest nietypową formą pokazu ogniowego. W sposób zabawny i przewrotny opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Lekki, nieco sentymentalny obraz dla każdego widza. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

Prezentowany na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą / m.in. Sztuka ulicy-Warszawa, Czarna Offca-Warszawa, Festiwal Teatrów Ulicznych-Brno, Festiwal Teatralny Sermuksnis-Kłajpeda, Ragusa Ibla-Sycylia/Włochy.

(-)
Materiał Festiwalu
11 września 2013

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia