Plotka jest jak wirus

"Plotka" - reż. Cezary Iber - Teatr Muzyczny w Gliwicach

Plotka jest jak wirus. Pojawia się nie wiadomo skąd i nikt nie przyznaje się zazwyczaj, kto jest jej ojcem. Często rodzi się przez przypadek, niedomówienie, błędnie przekazany komunikat. A w finale, gdy już nabierze rozpędu, może nieźle namieszać.

Na pewno każdy z Was wpadł już nie raz w te sidła, dając się omamić dobrze skrojonej i chwytliwej „wiadomości". Czytając newsy w mediach społecznościowych, portalach, rzucając okiem na nagłówki gazet czy oglądając mniej lub bardziej „wiarygodne" dzienniki telewizyjne po prostu...dajecie się nabrać. Często wystarczy dobrze dobrane i przycięte zdjęcie, abyśmy zachłysnęli się tanią sensacją.

A co gdy „Plotka" dotyka Was, bezpośrednio? Gdy „życzliwa" koleżanka opowie w biurze zasłyszaną na ostatniej imprezie historię na wasz temat. Gdy kolega podsłucha strzępek waszej rozmowy i dołoży do niej brakujące informacje, tak, jak mu wyobraźnia podpowiada. Wtedy okazuje się, że nie musicie być wielkomiejskim celebrytą, aby być „na językach".

Może właśnie to jest sposób? Gdy w pracy, w domu, wśród znajomych, traktowani jesteśmy jako bezbarwne typy, których obecności lub nieobecności nawet nikt nie zauważa – może właśnie wtedy „plotka" jest rozwiązaniem.

Przekonał się o tym nasz bohater – Pignon. Ot zwykły księgowy, ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego, a na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka...

Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignon w oczach wszystkich urasta do rangi niezwykłej postaci. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek.

„Plotka" to Wasz pomysł na weekend. Po co wpadać we wszechogarniający marazm, po co marudzić, że jest szaro i bez sensu. Teatr Miejski w Gliwicach, w swoim kolejnym spektaklu komediowym, przygotował dla Was jesienny przepis na dobry humor, dawkę dobrej energii i zastrzyk pozytywnych emocji (działające jeszcze długo po zażyciu). Więc jak? Poplotkujemy razem?

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza:
PLOTKA
Scenariusz: Francis Veber
Reżyseria: Cezary Iber
dla widzów od lat 16

Gramy dla Was: 23, 24, 25 października 2020 (piątek – sobota – niedziela)

Bilety: www.teatr.gliwice.pl lub w Kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice)

Pytania i rezerwacje:
Biuro Obsługi Widzów: bow@teatr.gliwice.pl / tel. 32 230 49 68

Daniel Arbaczewski
Materiał Teatru
15 października 2020
Portrety
Cezary Iber

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...