Płyną pieniądze do Legnicy

Finanse Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Sejmik Dolnego Śląska przegłosował zmiany w uchwale budżetowej, w ramach których województwo przekaże Teatrowi Modrzejewskiej w Legnicy 1,5 mln zł na pokrycie bieżących wydatków w związku ze brakiem dotacji z miasta.

Niemal w tym samym czasie nadeszło wsparcie dla legnickiej sceny od Unii Polskich Teatrów. Tym razem udało się przełamać pat, który od kilku miesięcy paraliżował prace Sejmiku.

Wczoraj, inaczej niż w lipcu, przeszedł pakiet zmian w budżecie, wśród których były pieniądze na drogi, rewitalizację linii kolejowych, sport, służbę zdrowia, kulturę. 1,5 mln zł to dotacja równoważna sumie, jaka powinna w tym roku zostać przekazana przez prezydenta Legnicy na funkcjonowanie Teatru Modrzejewskiej.

To powinno na jakiś czas ustabilizować sytuację finansową legnickiej sceny.

Jacek Glomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej, informuje o jeszcze jednej uchwale, ważnej dla tej placówki. Podjęła ją Unia Polskich Teatrów, której członkiem jest m.in. legnicki teatr.

Zarząd UPT podjął uchwałę o przekazaniu 30 tys. zł na realizację premiery spektaklu „Czysta biała rasa" wg Franka Westermana w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego.

Premiera jest zapowiadana na 9 grudnia 2023 r.

Piotr Kanikowski
Tu Legnica
19 września 2023
Portrety
Jacek Głomb

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...