Po co komu teatr?

Program 4. Jesiennych Spotkań Teatralnych

Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na IV Jesienne Spotkania Teatralne, które odbędą się w dniach od 1 do 14 października 2013 r. To wspaniała okazja do odkrycia innego oblicza Melpomeny. Nowatorskie i zaskakujące ujęcia tematów na pewno wywołają wiele emocji.

Program IV Jesiennych Spotkań Teatralnych zapowiada się niezwykle ciekawie przez ukazanie, w ciągu tych kilku dni, różnorodnych form: recitalu, koncertu, monodramu, jak i sztuk teatralnych. Na początek do łez rozbawi komedia „Mąż mojej żony” wybitnego chorwackiego pisarza – Miro Gavrana, w genialnym wykonaniu ulubieńców polkowiczan – aktorów z Teatru Polskiego w Szczecinie, tworzących Scenę Poniedziałek.

Na deskach polkowickiego kina zobaczymy również pojedynek, nie tylko na słowa, rodziny Peszków. „Komedia” w reżyserii wybitnego Adama Ferencego i z nim w roli głównej dostarczy dużej dawki humoru, również czarnego. Zaskakujący monodram Eweliny Niewiadowskiej - „To moja Marilyn Monroe” zapewni niezapomniane przeżycia. Całość dopełni koncert niezwykle utalentowanej Katarzyny Groniec, opowiadający o trudnej, ale i pełnej nadziei, ludzkiej egzystencji. Dwa recitale duetu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa oraz pieśniarza, Romana Kołakowskiego, przeniosą nas w świat najpiękniejszych melodii. Ci pierwsi odkryją poezję legendarnych bardów Aleksandra Galicza, Jurija Wizbora i Włodzimierza Wysockiego.

(-)
Materiał Organizatora
23 września 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia