Po raz 50.!

"Hiszpańska mucha" - reż. Jakub Przebindowski - Teatr Kamienica, Warszawa

Podobno jedenaście kropli pewnego afrodyzjaku z owadem w nazwie gwarantuje udany wieczór… 6 czerwca o godz. 19:30 w Kamienicy rozpocznie się małe święto ze wspomnianym owadem w tle. Bohaterowie spektaklu „Hiszpańska Mucha” już po raz 50. użyją tajemniczego specyfiku, by rozbawić widzów. W tym szczególnym dniu, po spektaklu, na gości zasiadających na widowni czekają drobne niespodzianki.

Kto nie oglądał „Hiszpańskiej Muchy", powinien szybko nadrobić zaległości. Sztuka nie tylko rozbawi do łez, ale również przeniesie w czasie do szalonych lat 30. - a to za sprawą niezwykłych kostiumów autorstwa Tomasza Ossolińskiego, które znakomicie odwzorowują modowe trendy z tamtych czasów.

Co czeka widzów podczas 50. spektaklu? Klimat szalonych lat 30., jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir, wełniany beret z Harrodsa, oraz miła rozmowa z twórcami sztuki wraz z pamiątkowym zdjęciem. Widzowie tego dnia będą mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądała praca przy tworzeniu sztuki, kim wg aktorów jest tajemniczy przyjaciel Harry'ego – Scott oraz jak smakuje Hiszpańska Mucha?

Akcja spektaklu rozgrywa się w Londynie na początku lat 30. Główny bohater – Artur Spender – przygotowuje rewię, w której ma wystąpić jego życiowa partnerka, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych – Nora Wallins. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet przedsięwzięcia teatralnego i Arthur jest zmuszony poprosić o pomoc finansową producenta rewii – Harry'ego Jo – który finalnie przystaje na propozycję, ale stawia pewne warunki... Tytułowa „Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii kluczową rolę – odsłoni erotyczne fantazje bohaterów wywołując szereg zabawnych sytuacji, które mogą zobaczyć tylko osoby pełnoletnie!

05 czerwca 19:30
06 czerwca 19:30 – 50-ty spektakl!
04 lipca 19:30
05 lipca 19:30

(-)
Materiał Teatru
2 czerwca 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...