Po raz setny w 6 piętrze

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" - reż. E. Korin - Teatr 6. piętro w Warszawie

28 maja o godz. 19:30 w Teatrze 6. Piętro odbędzie się setne przedstawienie spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam"

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" to dzieło Woody Allena - reżysera, dramaturga i muzyka. Allen połączył w sztuce talent do kreowania komediowych postaci z dystansem filozofa pełnego ironii i ciepłego liryzmu. W sztuce nie mogło zabraknąć tematów, które dobrze znamy z filmów reżysera: fascynacji Nowym Jorkiem, zamiłowania do muzyka, a także rozważeń o seksie, miłości i przemijania. 

Setne przedstawienie Teatru 6. Piętro to okazja do świętowania - spektakl wpisał się na stałe w kulturalny repertuar stolicy.

Eugeniusz Korin - reżyser "Zagraj to jeszcze raz, Sam", zaprosił do udziału w spektaklu znanego dziennikarza telewizyjnego - Kubę Wojewódzkiego. Kuba odtwarza rolę Allana Felixa, krytyka filmowego porzuconego właśnie przez żonę Nancy (Małgorzata Socha). Felix nie narzeka na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej (w tych rolach także Małgorzata Socha), ale traf chce, że zakochuje się w żonie swojego najlepszego przyjaciela Dicka (Michał Żebrowski), ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak), którą uwodzi według wskazówek idola filmowego, legendarnego amanta Humphreya Bogarta (Daniel Olbrychski).

Eugeniusz Korin stworzył filmowe przedstawienie - hołd dla twórczości Woody Allena. "Zagraj to jeszcze raz, Sam" urzeka niebywałą atmosferą, podgrzewaną jazzowymi szlagierami George\'a Gershwina, a inteligentny dowcip Woody Allena nabiera w ustach Kuby Wojewódzkiego szczególnego, autotematycznego wyrazu.

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" to pierwsza realizacja tryptyku "Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody Allena", jaki Teatr 6. Piętro przygotował dla widzów.

Bilety do nabycia poprzez www.ebilet.pl oraz bezpośrednio w kasie Teatru 6. piętro w PKiN.

Więcej informacji na www.teatr6pietro.pl

(-)
Materiały Teatru
27 maja 2011
Portrety
Marcin Fischer

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia