Po wybuchu

"Mój niepokój ma przy sobie broń " - reż. Wiktor Loga-Skarczewski - AST w Krakowie

Śniło mi się dzisiaj, że wybuchła bomba atomowa. Przerażeni, w oczekiwaniu na śmierć, zasiedliśmy przed telewizorami i telefonami, żeby o tym nie myśleć.

Świat funduje mi niepokój, który ze strachu uzbrajam w ostrą amunicję. Grozi nam upadek i nie potrafię wypowiedzieć rzeczy nie wypowiadając im wojny. Pozwólcie, że pokażę Wam moją ostatnią podróż po mrocznej mozaice współczesnego świata. Przed waszymi oczami nakreślę obraz zagrożeń, lęków i strachów, które niebawem zmuszą nas wszystkich do uzbrojenia niepokojów. Jeśli ten spektakl nie zmusi nas do radykalnych przewartościowań jedyną pamiątką z wyprawy będzie szansa, którą możemy bezpowrotnie stracić i już nigdy nie wrócić do domu.

W planie naszej wyprawy cztery wyspoplanety.

Lililiputy pokażą nam państwo po śmierci wodza lub totalitaryzm w jego pełnym wymiarze.

Mroźna tajga pełna reniferoludzi, uświadomi nam jak technologia ma stać się naszym całym naturalnym cyberświatem rozważań. Na deser serwujemy spotkanie autorskie z jedynym prorokiem godnym naszych czasów.

Wyspa tylko dla nieustraszonych, to świat tuż po wybuchu bomby atomowej. Poznaj mieszkańców, którzy przeżyli koniec świata i już nic im nie grozi.

Ostatni przystanek to kraina słodkiej społeczności, gdzie wszystko jest możliwe i wszystko jest szczęśliwe, gdzie troskliwe misie tańczą w koło drzewa, a czczony Bryan pięknie śpiewa. Odpocznij z nami wśród wulkanów tryskających galopującym wymiarem beztroski.
Narazie super, nie? Ale niebawem wyginiemy.

Zapraszamy na spektakl o gorzkim naszym losie

(-)
Materiał AST
8 grudnia 2018

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia