Pobił rekord oglądalności

"Kot w butach" - reż. Michał Rosiński - Gliwicki Teatr Muzyczny

W najbliższy czwartek, 19 czerwca o godz. 19.25 spektakl Gliwickiego Teatru Muzyczynego "Kot w butach" będzie miał swoją telewizyjną premierę. "Kota" będzie można obejrzeć na antenie TVP Katowice i w tym samym czasie na żywo w internecie za pośrednictwem TVP Stream w paśmie niekodowanym (www.tvpstream.tvp.pl).

Przypomnijmy, że w marcu tego roku spektakl był transmitowany do szkół w całej Polsce w ramach projektu TVP iTeatr - "Internetowego Teatru TVP dla szkół" (www.iteatr.tvp.pl). Transmisję gliwickiego przedstawienia obejrzało prawie 33 tysiące uczniów w 562 szkołach w Polsce. Niniejszym został pobity rekord oglądalności, wynoszącej średnio 10 tysięcy osób.

Premiera "Kota w butach" odbyła się na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w 2003 roku. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Michał Rosiński, a niewątpliwie największą atrakcją spektaklu są znakomite, malownicze dekoracje, kostiumy i maski, zaprojektowane przez Adama Kiliana, jednego z najwybitniejszych polskich scenografów. Przedstawienie w 2004 roku otrzymało nagrodę "Złota Maska" w kategorii "Spektakl roku dla dzieci". Piosenki, skomponowane przez Andrzeja Hundziaka, GTM wydał na płycie CD. Spektakl ciągle cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodej publiczności. Na scenie GTM zagrany został już ponad sto razy i obejrzało go od premiery około 47 tysięcy widzów. W ich gronie znalazła się m.in. wnuczka Krzysztofa Pendereckiego, która kilka lat temu zaciągnęła swojego dziadka na widownię gliwickiego teatru. "Świetne przedstawienie, intrygująca choreografia, ciekawa muzyka, cudowna scenografia" - pochwalił spektakl kompozytor.

(-)
Materiał Teatru
18 czerwca 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia