Pociąg do Opery

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku rozpoczęła wspólną akcję z Podlaskim Zakładem Przewozów Regionalnych pod hasłem „Pociąg do Opery”

W ramach tej akcji na peronach  PKP w Białymstoku pojawiły się informacje o repertuarze największej w regionie północno-wschodnim instytucji kulturalnej. Plakaty informujące o wydarzeniach w operze i amfiteatrze znajdą się także w pociągach Przewozów Regionalnych. Takie zapowiedzi zobaczyć będzie można  też na monitorach  w nowoczesnym taborze Przewozów Regionalnych.Do tego Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych zaoferował specjalne zniżki dla tych, którzy kupią wcześniej karnet  na Halfway Festival.

Na przykład bilet  normalny na trasie Białystok - Suwałki kosztuje 23,60 zł, a z ulgą festiwalowicze zapłacą   16,52 zł. Za bilety na innych trasach zapłacić trzeba będzie :

- Białystok - Augustów  - 15,40 zł, zamiast 22,00 zł

-  Białystok - Grajewo -   13,02 zł, zamiast 18,60 zł

- Białystok - Szepietowo -  9,45 zł, zamiast 13,50 zł

-  Białystok - Czeremcha -  11,97 zł, zamiast 17,10 zł

-  Białystok - Bielsk Podlaski, Mońki, Sokółka  - 8,19 zł, zamiast 11,70 zł

- Białystok - Kuźnica Białostocka -  10,22 zł, zamiast 14,60 zł,

-  Białystok - Łapy, Czarna Białostocka – 5,32 zł,  zamiast 7,60 zł.

Osoby uprawnione do ulgowych przejazdów, np. uczniowie i studenci zapłacą jeszcze mniej - zgodnie ze swoimi indywidualnymi ustawowymi uprawnieniami.

Takie specjalne bilety można kupić w kasach biletowych Przewozów Regionalnych, a tam gdzie nie ma kas - w pociągu.

Przy zakupie i w czasie przejazdu z biletem "festiwalowym", należy pamiętać aby mieć przy sobie karnet na Halfway Festival.

Spotkajmy się w połowie drogi. Halfway Festival rusza już 28 czerwca.

Założeniem festiwalu jest bycie blisko artystów i publiczności. Pomagać ma w tym  niepowtarzalne miejsce – piękny amfiteatr o znakomitej akustyce, gdzie scena znajduje się na wyciągnięcie ręki.

A na scenie szeroko pojęta muzyka folkowa i songwriterska.   Od 28 do 30 czerwca zagrają:   Emilíana Torrini (Islandia) - obok Björk i Sigur Rós najważniejsza postać islandzkiego rynku muzycznego, Local Natives (USA) - jedna z najbardziej „gorących" amerykańskich formacji ostatnich tygodni, SoKo (Francja) -  wulkan energii, szalonych pomysłów i refleksji, kolejne odkrycie ostatnich lat w kobiecym songwriteryzmie.

Do tego Sivert Høyem (Norwegia), Sóley (Islandia) , Under Byen (Dania) , Anna von Hausswolff (Szwecja). Obok  Markas Palubenka - muzyczny czarodziej z Litwy.

W sobotni wieczór zagra także ciepło i swojsko HandmadE (Białoruś). Zagra radośnie i mądrze grupa  Domowe Melodie (Polska) oraz Bobby The Unicorn (Polska) brzmiący jak „rasowy" folkowy songwriter z południa Ameryki.  Halfway Festival „zaraża". Wilhelm Jerusalem wystąpi w piątkowy czerwcowy  wieczór na festiwalowej scenie,  członkowie zespołu byli wolontariuszami przy organizacji pierwszej edycji festiwalu.

(-)
Materiał organizatora
20 czerwca 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia