Początek wakacji ze Spacerownikiem

Wakacyjny Spacerownik Teatralny

3 lipca w samo południe zapraszamy na wakacyjną edycję Spacerowników Teatralnych, które odbędą się w trzech atrakcyjnych turystycznie miastach – Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Wakacyjna odsłona połączona będzie z premierą nowej strony i aplikacji mobilnej projektu.

Nowa strona www.spacerownikteatralny.pl przede wszystkim pozwoli na kreowanie własnych autorskich tras spacerowych, pokazując czas i odległość przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami spaceru. Dodatkowo pokaże nam w przejrzysty i szybki sposób miejsca teatralne w okolicy, w której się znajdujemy, a nawet w trakcie drogi np. do pracy. Strona pozwoli także na założenie konta, na którym będziemy zapisywali ulubione trasy spacerów i poszczególne punkty spacerowe oraz nasze własne autorskie trasy.

Podobne funkcje jak strona będzie pełniła darmowa i wolna od reklam aplikacja mobilna (dostępna na wszystkie możliwe systemy - Android, Iphone i Windows Phone). Dodatkowo zawiera ona funkcję nawigowania, zatem prowadzi bezpośrednio po wybranej trasie spaceru. Aplikację „Spacerownik Teatralny" będzie można od przyszłego tygodnia pobierać za darmo w sklepach Google Play, App Store oraz Windows Store. Linki do pobrania znajdą się na stronie spacerownikteatralny.pl.

***

Projekt „Spacerowników Teatralnych" wydobywa z miejskiej architektury miejsca dla teatru niegdyś bardzo ważne, a dziś zapomniane. Dzięki spacerownikowym opowieściom i wspomnieniom chcemy przypomnieć o tych miejscach, skierować na nie uwagę i przywrócić pamięć o nich.

Na twórcze spacerowanie po Polsce Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza już po raz trzeci. Poprzednio „Spacerownikami Teatralnymi" żegnaliśmy jesień, witaliśmy wiosnę, teraz chcemy pozdrowić lato!

3 lipca będzie można wybrać się na trzy spacery:

Gdański spacer teatralny, wymyślony i poprowadzony przez Mieczysława Abramowicza wystartuje o 12 z Teatru Wybrzeże. Orientacyjny czas spaceru to 1,5 -2 h.

Teatra w Lublinie zaprezentuje Grzegorz Kondrasiuk. Około dwugodzinny spacer zaprojektowany przez Jarosława Cymermana wystartuje o godz. 12 spod Zamku Lubelskiego (ul. Zamkowa 9).

Teatry Jazdowa to warszawski spacer po najładniejszej zielonej wyspie – Jazdowie. Prowadzenie: Dorota Buchwald (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego) i Agata Pietrzyk (Muzeum Łazienki Królewskie). Spacer potrwa ok. 1,5 godziny, start o 12 spod Instytutu Teatralnego.

Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Partner spaceru: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Na wszystkie spacery WSTĘP WOLNY (bez rezerwacji).

(-)
Materiał Organizatora
1 lipca 2016

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia