Poczuj magię nadciągających Świąt

Zobacz specjalne wydarzenia w Multikinie.

Wielkimi krokami nadciąga magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli uwielbiasz ten wyjątkowy klimat Multikino przygotowało serię wydarzeń specjalnych właśnie dla ciebie! W repertuarze "Dziadek Do Orzechów" i koncert Andre Rieu.

- "Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu" – koncert
Gdzie? Wszystkie kina oprócz Poznań Malta
Kiedy? Od 6 grudnia
Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje holenderski król walca?
ZWIASTUN

- "Dziadek do Orzechów" – balet
Gdzie? Wybrane kina Multikino – lista na stronie multikino.pl/wydarzenia
Kiedy? 17 grudnia
Przywołująca na myśl dawną epokę scenografia Julii Trevelyan Oman wzbogaca ukochaną produkcję The Royal Ballet Petera Wrighta o czar świąt, a bajkowa magia łączy się ze spektakularnym tańcem w tym niezapomnianym klasyku baletu.

- "Dziadek do Orzechów" – opera
Gdzie? Wszystkie kina oprócz Poznań Malta
Kiedy? 26 grudnia
Spektakl z 19 grudnia na żywo, tradycyjna choreografia Rudolfa Nuriejewa, uciekiniera z ZSRR.

Dodatkowo w grudniu:

"Czarownice z Salem" – spektakl teatralny
Gdzie? Wybrane kina Multikino – lista na stronie multikino.pl/wydarzenia
Kiedy? 5 grudnia
Rozpoczyna się polowanie na czarownice. W tej porywającej przypowieści o władzy i sile autorstwa Arthura Millera występują Erin Doherty (The Crown) oraz Brendan Cowell (Yerma). Przez całe życie wpajano im, że mają siedzieć cicho. Teraz grupa młodych kobiet z Salem odkrywa, jak donośne są ich głosy. Wśród strachu, zawiści oraz fałszywych oskarżeń, nikt nie może czuć się bezpieczny. Każdy może być sądzony. Nową, współczesną inscenizację reżyseruje Lyndsey Turner (Hamlet), za scenografię odpowiada zaś zdobywczyni nagrody Tony, Es Devlin (The Lehman Trilogy).
ZWIASTUN

"Król Lear" – spektakl teatralny
Gdzie? Wybrane kina Multikino – lista na stronie multikino.pl/wydarzenia
Kiedy? 20 grudnia
Uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano, „Król Lear" Williama Szekspira ukazuje dramat starzejących się ojców odrzuconych przez własne dzieci, ale i w zaślepieniu odtrącających tych, którzy naprawdę ich kochają.
ZWIASTUN
Więcej informacji, pełen repertuar teatralny oraz listę kin, w których można zobaczyć powyższe przedstawienia znajdują się na stronie www.multikino.pl/wydarzenia.

Spektakle zawierają polskie napisy.

Leszek Kubat
Multikino S.A.
2 grudnia 2023

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia