Podróż do świata wspomnień

"Dom spokojnej młodości" - reż. Łukasz Czuj - Teatr Miejski w Gliwicach

Pierwszą premierą Teatru Miejskiego w Gliwicach będzie widowisko na Scenie przy Nowym Świecie, w reżyserii Łukasz Czuja o roboczym tytule „Dom spokojnej młodości".

Spektakl to teatralna podróż do Polski z początków kapitalizmu. Wspólnie z Państwem spojrzymy wstecz, aby przypomnieć sobie burzliwy okres przemian zachodzących w latach 90'tych. Zaprezentujemy opowieść o pogoni za marzeniami, mirażami wpisanymi w obietnicę wolności. Scenariusz przygotowuje Michał Chludziński, postacie budowane są w oparciu o osobiste impresja aktorów, wykorzystane zostały także wątki gliwickie. W spektaklu biorą udział aktorzy z budowanego właśnie stałego zespołu artystycznego oraz artyści zaangażowani specjalnie do tego projektu.

W podróży do świata wspomnień towarzyszyć nam będzie grający na żywo zespół muzyczny. Na ścieżkę dźwiękową składają się piosenki z lat 90'tych oraz autorskie kompozycje napisane przez Marcina Partykę.

Za choreografię odpowiedzialna jest Paulina Andrzejewska, autorka choreografii do spektakli powstających m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Roma.

(-)
Materiał Teatru
26 listopada 2016
Portrety
Łukasz Czuj

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...