Podróż na wyspę

"Burza" - Paweł Passini - neTTheatre w Lublinie

„Burza" to tajemnicze arcydzieło i równocześnie artystyczny testament Williama Szekspira. Niezwykła opowieść o magii, szaleństwie, żądzy władzy i przebaczeniu stała się podstawą nowego spektaklu Pawła Passiniego i neTTheatre w mistrzowskiej obsadzie.

Tym razem zabieram Cię w podróż, na wyspę. Zawsze asystuję w umieraniu moim mistrzom. W odchodzeniu, w rozstawaniu się z ziemskimi sprawami, w ostatniej jeszcze próbie ich uporządkowania, przekazania dalej tego, co najważniejsze. Testament. Tym właśnie jest dla mnie "Burza" Szekspira. Ostatnie arcydzieło arcytwórcy teatru. Człowieka, który według wielu – nigdy nie istniał. Cuda i dziwy można wyprawiać z tą historią, prawda? Niby wszystko się już wydarzyło, a teraz może się nagle od-wydarzyć... A jednak jego ostatnie dzieło jest o kresie magii, o porzuceniu czarów, a przede wszystkim o przebaczeniu.

premiera: 7 września, godz. 19:00, Sala Widowiskowa
kolejne spektakle: 8, 9, 14,15, 16 września, godz. 19:00, Sala Widowiskowa

reżyseria: Paweł Passini; muzyka: Daniel Słomiński; kostiumy: El Bruzda; scenografia: Miro Nordyk Jurczuk; obsada: Mariusz Bonaszewski, Dariusz Jeż, Aleksandra Karpiuk, Piotr Michalczuk, Jakub Mieszała, Beata Passini, Jarosław Tomica, Łukasz Witt-Michałowski, Anna Zachciał.

Premiera spektaklu zostanie zaprezentowana w ramach Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City organizowanego przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża".

 

(-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2018
Portrety
Paweł Passini

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...