Podróż w głąb duszy

"Freddie" - reż. Irmina Kant - Teatr Studio w Warszawie

Freddie to spektakl debiutującej na deskach Teatru Studio młodej reżyserki - Irminy Kant. Sceniczna opowieść o życiu i śmierci Freddiego Mercury\'ego jest próbą zmierzenia się z pełną białych plam legendą jednej z największych ikon pop-kultury.

Freddie to spektakl debiutującej na deskach Teatru Studio młodej reżyserki – Irminy Kant. Sceniczna opowieść o życiu i śmierci Freddiego Mercury’ego jest próbą zmierzenia się z pełną białych plam legendą jednej z największych ikon pop-kultury. Kant, tworząc kolejne przybliżenia konstrukcji tożsamościowej gwiazdora, stara się dotrzeć do prawdziwego jądra postaci, wbrew najbardziej rozpowszechnionym ujęciom sytuującym Mercury’ego jedynie w kontekście jego homoseksualności, estetyki campu i wirusa HIV. Spektakl, będący ambitną próbą realizacji strategii „teatru fakcji”, zgodnie z założeniami twórców, ma stać się ich osobistą podróżą w głąb duszy lidera zespołu Queen.

Irmina Kant, ur. 1983, reżyserka, dramaturżka, performerka. W latach 2002-2005 studiowała filologię klasyczną oraz komparatystykę w ramach MISH UJ, od 2005 roku, zmuszona sytuacją materialną, przebywała kolejno, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Niemczech, zarabiając na życie m.in jako sprzątaczka, opiekunka niepełnosprawnych, rozdawczyni ulotek i portierka. Z tego okresu pochodzą jej pierwsze próby eseistyczne. W latach 2007-2009 współpracowała jako asystentka reżysera z kilkoma teatrami w Berlinie. W 2009 r. podjęła studia na VSMU w Bratysławie, przerwane z powodu konfliktu z władzami uczelni. Na przełomie 2010/2011  r. przebywała w Indiach, gdzie zajmowała się popularyzacją idei teatralnych Augusto Boala. Irmina Kant jest frutarianką. Prowadzi bloga poświęconego prawom zwierząt.

(-)
Materiały Teatru
21 maja 2012

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...