Podróż w głąb dżungli

"Księga dżungli" - reż. Jerzy Jan Połoński i Jarosław Staniek - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

1 lutego o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Księga Dżungli” w reż. Jerzego Jana Połońskiego i Jarosława Stańka.

Historia chorego chłopca, któremu mama czyta w szpitalu magiczne przygody Mowgliego – dziecka wychowywanego przez wilki w wielkiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli – posłużyła twórcom jako pretekst do podróży w świat teatru ruchu, obrazu i dźwięku. Spektakl ukazuje dżunglę jako zbiór praw, poruszając przy tym problemy wyizolowania jednostki oraz poszukiwania tożsamości i miejsca na świecie.

Opowiedziany za pomocą tańca, pantomimy i ruchu odzwierciedla życie i zachowanie zwierząt w dżungli. Pulsująca dzikim rytmem natura daje się odczuć nie tylko poprzez ruch sceniczny czy muzykę, ale również projekcje, które przenoszą nas w tajemniczy i magiczny świat. A gdyby dżunglą stało się miasto? A tygrys Shir-Khan polujący na Mowgliego obrazował nasze lęki i słabości? Przekonajcie się sami, zanurzając się w niesamowitej opowieści, jak dwa odległe światy mogą się przenikać.

Grupa wiekowa: od 6 lat
Czas trwania spektaklu: 70 minut
Cena biletu:
normalny – 18 zł,
ulgowy – 15 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 9:00-15:00 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41

 

 

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
29 stycznia 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia