Podróże Grupy MoCarta

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta - to nowy program popularnego kwartetu smyczkowego. Tym razem muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce i egzotycznej Republice Czeskiej. W programie Grupy jak zwykle dominować będzie muzyka klasyczna, okraszona kulturalnym żartem. Muzycy zagrają wiele nowych utworów, ale wrócą także do kilku swoich evergreenów.

Grupa MoCarta powstała w 1995. Zdobywa nagrody na przeglądach kabaretowych w całej Polsce. Podstawą repertuaru są dowcipy muzyczne oraz sytuacyjne, zazwyczaj oparte na skojarzeniach muzycznych.

Od kilku lat Grupa MoCarta jest jednym z najczęściej występujących za granicą polskich zespołów. Muzycy grali w wielu, niekiedy bardzo egzotycznych miejscach. Dzięki temu poznali kulturę wielu narodów. Wiedzą też czym różni się publiczność np. tajwańska od belgijskiej (ponoć Belgowie bardzo kaszlą...). Jednak powszechnie wiadomo, że najpiękniejszym miejscem na świecie jest terminal przylotów na lotnisku Okęcie, a najwspanialszą publicznością są Polacy.

"Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta"

24 marca 2014 r, godz. 19.00

Duża scena OiFP, ul. Odeska 1

Bilety: 70, 60, 50 zł

Dorota Sawicka
Materiał OiFP
19 marca 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia