Podróże male i duże

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora na festiwalach

Teatr Lalki i Aktora wyrusza w kolejne podróże, na festiwale i konkursy.

W dniach 11-12 marca "Balladyna" i "Alicja w Krainie Czarów" zostaną zaprezentowane podczas Polkowickich Dni Teatru "XV Oblicza Teatru".

Przedstawienie "Le Filo Fable" (na zdjęciu) weźmie udział w: 4. Przeglądzie Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie (7 maja), 6. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY w Poznaniu (13-17 maja), 19. Międzynarodowym Festiwalu Regionów Europejskich w Hradec Kralove, (21-30 czerwca), 17. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK w Warszawie (5-12 października).

Ponadto spektakl "Le Filo Fable", wraz z "Bajką o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie", zakwalifikował się do 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a krytyk Bartłomiej Miernik nadał mu miano najlepszego spektaklu dla dzieci w 2012 roku.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje również spektakl "Czerwony Kapturek" na 9. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Ordu w Turcji (27 maja - 2 czerwca).

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia