Podsumowanie intensywnych kursów aktorskich

Instytut im. Jerzego Grotowskiego

30 września odbędzie się Atis Sharing - otwarte podsumowanie pracy uczestników Atis Nichw, prowadzone przez prof. Grzegorza Ziółkowskiego z Pracowni||Rosa.

Złożą się na nie prezentacje kompozycji "Od GWIAZD do CISZY", wykonywanej przy muzyce polskiego zespołu akordeonistów Motion Trio, oraz etiud i miniatur dramatycznych, wypracowanych podczas ATIS NICHE, czyli zaawansowanego seminarium skierowanego do artystów, którzy rozwijali własną pracę treningową i/lub spektaklową w przyjaznym, wspierającym środowisku pod okiem prof. Grzegorza Ziółkowskiego - nauczyciela, reżysera, tłumacza, autora książek o Peterze Brooku (2000) i Jerzym Grotowskim (2007). ATIS SHARING jest kulminacją pracy i otwartym spotkaniem podczas którego uczestnicy seminarium ATIS NICHE podzielą się elementami pracy w aspekcie technicznym i artystycznym.

Prof. Grzegorzowi Ziółkowskiemu asystują Maciej Zakrzewski (aktor i muzyk PRACOWNI || ROSA, doktorant w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM, nauczyciel technik aktorskich w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, fotograf teatralny) oraz Maria Bohdziewicz (aktorka PRACOWNI || ROSA, absolwentka wiedzy o teatrze UAM). W projekcie ATIS NICHE udział biorą: Mohammad Reza Aliakbari (Iran), Csongor Köllő (Rumunia), Andrea Madrid Mora (Katalonia), Éva Papp (Węgry), Marta Rosa (Portugalia) oraz Samaneh Zandinejad (Iran).

Instytut Grotowskiego zaprasza 30 września o godz. 16.00 na otwarte podsumowanie pracy - ATIS SHARING prowadzone przez PRACOWNIĘ || ROSA w ramach przedsięwzięcia "Wsłuchanie w PULS".

Podsumowanie odbędzie się w Brzezince, leśnej siedzibie Instytutu Grotowskiego. Organizatorzy zapewniają dojazd autokarem w obie strony. Spotkanie przy Instytucie Grotowskiego o godz. 14.30, wyjazd z Wrocławia o godz. 14.45. Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc:

sekretariat@grotowski-institute.art.pl; tel. 71 34 45 320.

PRACOWNIA || ROSA to przestrzeń między ludźmi, służąca długofalowej pracy nad sobą oraz badaniu relacji między wyszkoleniem aktorskim a twórczością teatralną. Praca skupia się na uważności i harmonizowaniu oddechu, ciała i głosu. Jej sercem jest jakość lekkości, poszukiwana w przepływie działań i dialogowaniu - z samym sobą, otoczeniem, partnerem, grupą. Członkowie pracowni starają się ją uobecniać w treningu i w improwizacjach, pojmowanych jako przestrzeń gry, rozgrywki.

ATIS działa w oparciu o porozumienie z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Intensywne praktyczne seminaria aktorskie ATIS odbywają się w ramach przedsięwzięcia "Wsłuchanie w PULS", realizowane jest przy wsparciu Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

(-)
Materiał organizatora
19 września 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...