Podsumowanie "Lata w Teatrze"

Teatr Polski we Wrocławiu

W Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się spektakl podsumowujący dwutygodniowe warsztaty dla licealistów z Dolnego Śląska. Przedstawienie pod tytułem Lof. Judengliche tanzen zostanie zaprezentowane w sobotę 30 i niedzielę 31 lipca 2011 o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru

Młodzież pracowała w czterech grupach: aktorskiej, muzycznej, scenograficzno-kostiumowej i dziennikarsko-promocyjnej. Spektakl podejmuje temat relacji między młodymi ludźmi. Ukazuje pierwsze przyjaźnie, miłości, ale i rozczarowania. Scenariusz oparty jest na tekstach piosenek Fisza i Sistars oraz fragmentach powieści Tomka Tryzny Panna Nikt. Opieki reżyserskiej podjęła się Agnieszka Olsten.

 Lato w teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tegoroczna czwarta już edycja teatralnych półkolonii odbywa się między 4 lipca a 27 sierpnia 2011 roku w kilkunastu miastach Polski. Codziennie przez 14 dni uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec turnusu przedstawienie prezentowane jest w teatrze bądź innej przestrzeni miejskiej.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

(-)
Teatr dla Was
29 lipca 2011

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...