Podsumowanie sezonu w Teatrze Lalki i Aktora

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Kolejny sezon artystyczny dobiega końca. Był to czas owocny w niezwykłe wydarzenia.

W październiku gościnnym monodramem dla dorosłych "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" Anny Skubik oraz spektaklem dla dzieci "Nie bójcie się czarownic" Aleksandry Pejcz zainaugurowano nową scenę Teatru - Małą Scenę. Jesienią na wałbrzyskiej scenie odbyła się prapremiera polska "Wołu i Osła" Norberta Ebla w reż. Arkadiusza Porady. Spektakl powstał w koprodukcji z Theater Des Lachens z Frankfurtu nad Odrą oraz Teatrem Fabryka Formy z Wrocławia. W kwietniu miała miejsce kolejna prapremiera. Spektakl "Bajka

o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie" Maliny Prześlugi w reż. Lecha Chojnackiego wraz z "malinoczytaniem" - cyklem czytań bajek tejże autorki promował nowoczesną sztukę dla dzieci i młodzieży.

Sezon teatralny 2011/2012 to również gościnne występy w innych teatrach i ośrodkach kultury w kraju i za granicą oraz wyjazdy na festiwale międzynarodowe do Poznania i serbskiej Suboticy, a także zaproszenie na festiwal do Czarnogóry.

Przez lipiec i sierpień Teatr będzie zamknięty dla widzów, ale nie oznacza to, że zaprzestaje swej działalności. W dniach 13 - 15 lipca w Wałbrzychu odbędzie się 4. Festiwal Zwiastunów Filmowych, którego współorganizatorem jest Teatr Lalki i Aktora. W sierpniu nasz zespół zagra wielokrotnie w amfiteatrze przy pl. Teatralnym oraz zaprezentuje się m.in. w Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze.

Od nowego sezonu Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu nawiąże bliższą współpracę z Wydziałem Reżyserii PWST w Krakowie (Wydziałem Zamiejscowym we Wrocławiu). Pierwszym przedstawieniem powstałym w koprodukcji z ta uczelnią będzie "Le Filo Fable" - interaktywny spektakl dla dzieci na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata "Les Philo-fables", którego premiera planowana jest na 29 września na Małej Scenie. Reżyserii podjęła się Joanna Gerigk, scenografii Jan Polívka. Kolejną realizację Teatr powierzy młodemu debiutantowi z tejże uczelni - Przemysławowi Jaszczakowi. Do zespołu aktorskiego dołączy też niebawem student, którego dyplom odbędzie się w wałbrzyskim Teatrze.

Póki co, wszystkim naszym widzom życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji i zapraszamy od nowego sezonu na ponowne zanurzenie się w magii teatru.

(-)
Materiały Teatru
28 czerwca 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia