Podwodne królestwo w Wałbrzychu i Gliwicach

"Królestwo Koralowej Rafy" - reż. Mariola Ordak-Świątkiewicz - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

23 kwietnia (w środę) o godz. 17.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora
w Wałbrzychu na spektakl Królestwo Koralowej Rafy Marty Guśniowskiej w reż. Marioli Ordak-Świątkiewicz, który zostanie także dwukrotnie zaprezentowany 29 kwietnia w Gliwicach podczas 20. Dziecięcych Spotkań Teatralnych.

Przedstawienie przenosi nas do świata podwodnego królestwa Rafy Koralowej, pełnego krewetek, małży, ośmiornic, skorupiaków i wielu innych morskich stworzeń. Życie poddanych byłoby wspaniałe, gdyby nie rządy despotycznego króla Rafaela. Sprawiedliwości staje się zadość, gdy król zostaje skazany na wygnanie na Wyspę Tyranów. Piękna królewna Delfina pragnie uratować swojego ojca, ale nikt z poddanych nie zamierza jej pomóc, oprócz sepleniącej Rekiny żądnej przygód. To za jej sprawą Delfina trafia na okręt słynnego Piraniella, zwanego „księciem piratów", który jako jedyny ośmielił się wyruszyć na Wyspę Tyranów.

Dzięki podróży i napotkanym osobom Delfina uzmysławia sobie, że król Rafael naprawdę jest tyranem. Trudno jej uwierzyć w całe zło, którego dopuścił się jej ojciec. Czy odważnej Delfinie uda się uratować króla? Czy może zawróci z drogi, kiedy pozna całą prawdę o swoim ojcu? Czy odwzajemni ona miłość Piraniellowi? Wyruszmy wspólnie w tę podróż ku przygodzie i przekonajmy się o tym.

Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 70 minut

Cena biletu:
normalny – 17 zł,
ulgowy – 15 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

 

Marlena Jasińska-Denst
Materiały Teatru
18 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia