Podwójna premiera

Od dziś bilety na wrześniowe premiery w TPB

Teatr Polski w Bydgoszczy zaraz po wakacjach zaprasza na nowości. Pierwsza premiera, 8 września, to "Koniec miłości" w reż. Doroty Androsz, tydzień później spektakl dla dzieci "Motyle" w reżyserii aktorki TBP Emilii Piech.


Przed nami jeszcze pełne trzy tygodnie wakacji, ale w Teatrze Polskim trwają już intensywne przygotowania do nowego sezonu artystycznego 2018/2019, który na bydgoskiej scenie teatralnej otworzy podwójna premiera - z myślą o dorosłych, jak i najmłodszych widzach.

"Koniec miłości" - Pascala Ramberta, czyli dwa monologi zakochanych kiedyś w sobie, a dziś nie mogących konstruktywnie zbudować dialogu, wzięła na warsztat Dorota Androsz - aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, która występowała na scenie TPB w latach 2004-2007. W sztuce zobaczymy znakomitych aktorów teatralnych i filmowych - Katarzynę Herman i Juliusza Chrząstowskiego. Premierowy spektakl zaplanowano na sobotę, 8 września.

Zaledwie tydzień później (15 września) Teatr Polski zaprosi na premierę najmłodszych, będą to "Motyle" Marie-Eve Huot, które wyreżyseruje aktorka TBP Emilia Piech. Uwaga, tu niespodzianka - w związku z tym, że przedstawienie to nawiązuje do bogatej historii lotnictwa wojskowego w Bydgoszczy, widzowie obejrzą je... w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2, co doskonale wpisuje się w trwający właśnie Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.

Od dziś w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy od godz. 14 i poprzez www.teatrpolski.pl można kupić bilety na wrześniowe premiery.

oprac JT
Express Bydgoski
14 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...