Poetycko - muzyczny wieczór

w niedzielę w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Wernisaż wystawy "Witold Pilecki - ochotnik do Auschwitz" oraz spektakl "Z obłoków na ziemię" w reżyserii Jana Nowickiego - takie wydarzenia będą miały miejsce w niedzielę w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Wystawa poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu jest organizowana przy współudziale rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Pilecki zasłynął jako autor pierwszego na świecie raportu o Holokauście oraz organizator ruchu oporu w Auschwitz - Birkenau. Początek wernisażu o godz. 18. 

Później publiczność będzie mogła zobaczyć spektakl "Z obłoków na ziemię" wyreżyserowany przez znanego aktora i reżysera Jana Nowickiego. To poetycko-muzyczna opowieść o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, osnuta na podstawie postrzegania współczesnego świata przez ks. Jana Twardowskiego i jego rozmowy z Bogiem. W roli ks. Twardowskiego wystąpi właśnie Nowicki. Oprócz poezji ks. Jana Twardowskiego, w przedstawieniu usłyszymy także utwory Bolesława Leśmiana, Jana Nowickiego oraz Jana Pawła II. Muzykę do spektaklu skomponowali Cezary Chmiel oraz Marek Stryszowski.

Oficjalna premiera miała miejsce w Krakowie podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych 2 listopada 2006 roku. Od tamtego czasu pokazywano go już wielokrotnie, Nowicki na przedstawienie "Z obłoków na ziemię" wybiera rożne miejsca: kościoły, teatry, sale widowiskowe, a nawet kluby. 

Wejście na niedzielny wernisaż oraz spektakl kosztuje 20 zł.

mc
Gazeta Wyborcza Rzeszów
12 września 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...