Poezja i muzyka

"Tango", Teatr Przedmieście w Łańcucie

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Tango" Teatru Przedmieście, który odbędzie się 13 lutego 2009 r. o godz. 20 w kameralnej scenerii Pubu "Łańcut" przy ul. Dominikańskiej 1 w Łańcucie (obok wirydarza PTTK). W ten piątkowy wieczór na pewno nie zabraknie emocji i wspaniałej muzyki.

"Tango" to miłosna historia opowiadana w zmysłowym rytmie tanga, gdzie odnajdziemy oczarowanie, zdradę, cierpienie, tęsknotę. Spektakl powstał według pomysłu Klaudii Urban  i jest oparty na fragmentach poezji m. in. Haliny Poświatowskiej, Stanisławy Zawiszanki i Grażyny Adamczyk-Lidfke. Dodatkowych  wrażeń dostarczają  zarówno dynamiczne jak i melancholijne kompozycje Astora Piazzolli.

Premiera spektaklu odbyła się w lipcu 2007 podczas „Łańcuckich Nocy Teatralnych” organizowanych przez Teatr Przedmieście i Miejski Dom Kultury w Łańcucie. W październiku 2007 roku przedstawienie zdobyło I Nagrodę podczas XV Dni Kultury Szkolnej w Rzeszowie, a rok później na Festiwalu Teatralnym „Spivograj” w Teodozji na Krymie teatr uhonorowano Grand Prix. Oprócz tego Klaudia Urban została wyróżniona jako najlepsza aktorka festiwalu.

Występują: Klaudia Urban, Iwona Żytecka, Maciej Szukała
Scenariusz: Klaudia Urban, Aneta Adamska
Reżyseria: Aneta Adamska
Bilety w cenie: 10 zł (normalny), 6 zł (ulgowy)

(-)
Materiały Teatru
5 lutego 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia