Poezja rozbita i sklejona

"Gry (w) Pana Cogito" - reż: Tomasz Rodowicz - Stowarzyszenie Chorea

Gościnny spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Chorea, którzy na warsztat wzięli twórczość Zbigniewa Herberta. Jego precyzyjne utwory poetyckie rozłożyli na części pierwsze po to, aby dokładnie przeanalizować ich znaczenie. Słowa wzbogacili ruchem i muzyką. Powstało siedemnaście przenikniętych surrealizmem scen.

Gry (w) Pana Cogito, spektakl wg tekstów Zbigniewa Herberta, reż. Tomasz Rodowicz, wyk. Dominika Krzyżanowska, Adam Biedrzycki, Hubert Domański, Teatr Praga, ul. Otwocka 14, bilety: 30 zł, rezerwacje: tel. 22 818 60 39, wtorek (8.12), godz. 19 

Artyści próbują odpowiedzieć na pytanie co Herbert ma do powiedzenia w dzisiejszej rzeczywistości? Zastanawiają się do kogo mógłby trafić jego przekaz? Czy jego przesłanie jeszcze kogoś obchodzi? 

Spektakl pokazany zostanie na Scenie Promocyjnej Teatru Praga specjalizującej się w prezentowaniu najlepszych produkcji niezależnych z całej Polski. Widzowie mieli już m.in. okazję zobaczyć "Żółtą strzałę" Studia Teatralnego Koło oraz "Utwór sentymentalny na czterech aktorów" w wykonaniu zespołu Montowni. 

Teraz będzie kolejna szansa na spotkanie z teatrem niebanalnym. Chorea działa od 2004 roku kontynuując tradycję dwóch grup pracujących kiedyś w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - Orkiestry Antycznej oraz zespołu Tańców Labiryntu.

Jul
Rzeczpospolita
9 grudnia 2009

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...