Pokaz spektaklu Teatru Kasba Arghya z Indii

"Macbeth Badya" - reż. Manish Mitra - Teatr Kasba Arghya

Pokaz spektaklu „Macbeth badya” Teatru Kasba Arghya z Indii w klubie teatrlanym Mózg Powszechny 7 czerwca 2015 roku o godzinie 20:00.

„Macbeth Badya" to spektakl, w którym poezja ruchu i muzyka rezonują z dialektyką tragedii Makbeta. Zadania reinterpretacji tragedii Makbeta podjął się hinduski reżyser i dramaturg – Manish Mitra – założyciel i szef zespołu Kasba Arghya z Kalkuty. Spektakl „MACBETH BADYA" to opowieść o współczesnym człowieku i jego dążeniu do władzy. Spektakl osadzony jest na fundamencie tradycyjnych hinduskich rag, do akompaniamentu pakhoaj. Natomiast narracja to fuzja różnorodnych form tradycyjnego tańca indyjskiego, takich jak: kathakali, bharanatyam, kathak oraz tradycyjnych form teatralnych, takich jak: kutiyattam i yakshagana.

***

Kasba Arghya – to grupa teatralna z Kalkuty (Indie). Dyrektorem grupy jest Manish Mitra, reżyser
i twórca teatralny, specjalizujący się w pracy z tradycyjnymi indyjskimi formami teatralnymi. Praca teatru skupiona jest na badaniu tradycyjnych elementów kultury Indii – teatralnych, muzycznych i tanecznych, i rozwijaniu na ich podstawie nowoczesnego języka teatru. Artyści zespołu Kasba Arghya nieustannie pracują nad zgłębianiem etnicznych źródeł własnej kultury. Aktorzy teatru są świetnie wyszkolonymi specjalistami w dziedzinie tradycyjnych indyjskich form tańca, m.in.: kathakali, kutiyattam i kalaripayattu. W swojej pracy, poprzez trening fizyczny, dążą do zrozumienia ciała aktora, działającego na scenie i zasad jego scenicznej obecności. Starają się też stworzyć własną, oryginalną metodę scenicznej fizycznej narracji i teatralnego obrazowania.

Sprzedaż biletów przed spektaklem w klubie Mózg Powszechny
tel. +48661574508
Więcej informacji na: www.mozg.pl

Teatr Powszechny w Warszawie, ul. J. Zamoyskiego 20

 

(-)
Materiał Teatru
6 czerwca 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia