Pokazem popremierowym sezon się zaczyna

"Zabić celebrytę" - reż. Gabriel Gietzki - Teatr Żeromskiego w Kielcach

Na scenie dwóch aktorów: Andrzej Plata i Łukasz Pruchniewicz, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w premierowym przedstawieniu w maju tego roku.

Na scenie dwóch aktorów: Andrzej Plata i Łukasz Pruchniewicz, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w premierowym przedstawieniu w maju tego roku.

- Ponieważ i Andrzej, i Łukasz byli wdrożeni do ról, spotkamy się pod koniec sierpnia w Kielcach - zapowiada Gabriel Gietzky. Reżyser przyznaje, że zamarł, kiedy w lipcu otrzymał MMS-a od aktorek grających w spektaklu: Eweliny Gronowskiej i Dagny Dywickiej z zabandażowanymi kolanem i kostką. - To nie były żarty: jedna miała skręcone kolano, druga kostkę, na szczęście lekko.

W pierwszy weekend września teatr zaprasza na obsypany nagrodami spektakl duetu: Janiczak - Rubina "Caryca Katarzyna". Niestety będą tylko dwa spektakle tego hitu, bo aktorzy w nim grający występują także w przygotowywanej właśnie (próby wznowione zostaną w tym tygodniu) kolejnej produkcji pary Janiczak - Rubin - "Rasputinie". Prapremiera jest zaplanowana na 23 września.

We wrześniu teatr przypomni wstrząsający spektakl przygotowany przez młodych twórców: "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" według prozy noblistki, Świetlany Aleksijewicz. Szkołom teatr zaproponuje "Antygonę" Sofoklesa, spektakl, którego premiera odbyła się w 2001 roku, a miesiąc zakończy czarna komedia Wrócę po północy.

- Zapraszamy również na koncert "Kropka kreska", który l września pokazany zostanie w ramach Masscode Festwal a w naszej siedzibie wieczorem 2 września - mówi dyrektor teatru Michał Kotański. W niedzielę 2 września odbędzie się Narodowe czytanie "Wesela". W sobotę 16 września teatr zaprasza na interaktywny spacer po wnętrzach pod hasłem Spacerownik Teatralny.

Wtedy zorganizowany zostanie też kiermasz, na którym będzie można kupić fragmenty scenografii i rekwizytów.

Lidia Ochocka
Echo Dnia
10 sierpnia 2017
Portrety
Gabriel Gietzky

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...