Pokazy Pracowni Teatru Tańca

Przegląd „Sfera Ruchu" w Mrowisku w Zielonej Górze

Wszystkich tych, którzy kochają taniec i magię teatru zamykającego się w ruchu, zapraszamy do obejrzenia premierowych pokazów zielonogórskiej Pracowni Teatru Tańca oraz występów gościnnych zespołów z Torunia, Warszawy, Poznania, Nowej Soli i Słupska, które odbędą się podczas przeglądu „Sfera Ruchu" 17 i 18 marca w Mrowisku w Zielonej Górze.

Wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do środowiska zajmującego się tańcem zawodowo, ale także amatorsko, co nie oznacza, że nieprofesjonalnie! Pragniemy stworzyć przestrzeń zespołom oraz twórcom, którzy oddają siebie dla tańca i tworzą niejako "po godzinach", często wykonując na co dzień inną profesję.

Aktualnie w Polsce brakuje niestety miejsca dla takich środowisk. Większość festiwali w obszarze teatru tańca dedykowana jest wyłącznie grupom zajmującym się tańcem i ruchem zawodowo. Brakuje także przestrzeni dla tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki na scenie - szczególnie młodzieży, dla jakiej niezbędna jest edukacja poprzez twórczą konfrontację z innymi zespołami.

Festiwal startuje 17 marca o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Agnieszka Moroz
Dziennik Teatralny Szczecin
21 lutego 2017

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...