Pokonać własne słabości - teatr dzieciom i rodzicom

Warsztaty rodzinne w ramach cyklu "Emocje od A do Z"

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu "Emocje od Z do A". 28 kwietnia o 12.00 punktem wyjścia będzie autorska, obrazkowa książka Tove Jansson zatytułowana "Kto pocieszy Maciupka?", którą zinterpretują aktorzy Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Piotr Kłudka. To opowieść o małym trollu Maciupku, który uczy się pokonywania własnego strachu i nieśmiałości.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców "Nieśmiałe dziecko - czy jest się czym martwić?", a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty "Maciupek i Drobinka" z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.
Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

"Kto pocieszy Maciupka" to jedna z autorskich, obrazkowych książek Tove Jansson. Ujmująca, pełna mądrości opowieść o małym, nieśmiałym trollu Maciupku. Historia o samotności, potrzebie bliskości, odwadze w pokonywaniu własnego strachu i nieśmiałości.

O cyklu Emocje od A do Z

Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.

O prowadzących

Joanna Trzaska - psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii par i małżeństw w oparciu o teorie psychodynamiczne i rodzin w paradygmacie systemowym. Prowadzi również psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym - ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie związanym z traumatycznym przeżyciem rozmaitych utrat (choroby, żałoby, przemocy). Uczy także studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Anna Uzarczyk - nauczyciel wczesnej edukacji oraz nauczyciel specjalistą terapii pedagogicznej. Absolwentka studiów licencjackich "Wczesna edukacja z logopedią" i magisterskich studiów uzupełniających "Pedagogika szkolna" na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych "Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju" w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursu wczesnej edukacji z zakresu pedagogiki Montessori. Prowadzi zajęcia dodatkowe i terapeutyczne w przedszkolach. Współpracuje również ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną "Tęcza" w Gdańsku.

(-)
Materiał Organizatorów
26 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...