Pół tysiąca ludzi w Chorzowskim Teatrze Ogrodowym

"Scenariusz dla trzech aktorów" - reż.: M.Grabowski - Teatr STU

Prawdziwe tłumy wybrały się na piątkowy spektakl Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Nic dziwnego, skoro w repertuarze był kultowy krakowski spektakl "Scenariusz dla trzech aktorów".

Choć grany od ponad dwudziestu lat, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Setka ludzi spod Sztygarki odeszła z kwitkiem, bo zabrakło już miejsc na po brzegi wypełnionej widowni otaczającej scenę z trzech stron. 

Kto zna "Scenariusz" w wykonaniu braci Mikołaja i Andrzeja Grabowskich oraz Jana Peszka zauważył pewnie mniejszą ilość interakcji z publicznością, na jaką śmiało pozwala tekst Schaeffera. Jednak teatromani niezmiennie mogli oglądać emocjonujący teatr i mistrzowskie aktorstwo.
- Jan Peszek, choć jest najstarszym z tria w "Scenariuszu", jest w doskonałej formie, a jego aktorstwo jest na światowym poziomie. Kto był u nas w piątek, mógł oglądać m.in. jak w scenie lotu prawie fruwał! - mówi Sergiusz Brożek, dyrektor artystyczny ChTO, który w najbliższy piątek zaprasza na polską wieś wg Redlińskiego. "Konopielka" Teatru Polskiego na scenie Sztygarki od godz. 21. Po spektaklu, o godz. 23 pokaz filmu Witolda Leszczyńskiego "Żywot Mateusza" (1967 r.) z rolą m.in. Franciszka Pieczki.

cza
Gazeta Wyborcza Katowice
18 sierpnia 2009
Teatry
Teatr STU

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...