Połączyli artystyczne siły

„Skrzypek na dachu" - reż. Artur Hofman - Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

Połączyli artystyczne siły tworząc widowisko, jakiego jeszcze nie było. Orkiestra, aktorzy, chór i statyści. W sumie 111 osób na oraz przed sceną - do tego jeszcze obsługa techniczna. Słowem, widowisko jakiego jeszcze w murach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie nie było. To efekt połączenia zespołu aktorskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu z orkiestrą i chórem olsztyńskiej filharmonii. Efektem spektakl muzyczny pod tytułem „Skrzypek na dachu".

„Skrzypek na dachu" w reżyserii Artura Hofmana, w elbląskim teatrze, premierę miał 12 listopada 2011 roku. Jego przygotowanie trwało około 3 miesięcy. By zaprezentować go na deskach sceny filharmonii, artyści mieli... 3 dni.

— Sześć prób. Gdybyśmy chcieli przeliczyć to na godziny, wyszłaby doba. W dobę musieliśmy zmontować wszystkie zespoły — mówi Mirosław Siedler, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.

Akcja spektaklu muzycznego rozgrywa się w miejscowości Anatewka. Opowiada historię Tewjego Mleczarza, który chce wybrać mężów dla swoich córek. One jednak szukają prawdziwej miłości, a ich ojciec często skarży się Bogu na wszystko, co go spotyka i marzy o lepszym życiu.

Spektakl będzie grany w Olsztynie do 9 czerwca.

BG,MH
TVP
5 czerwca 2017
Portrety
Artur Hofman

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...