Politycy wyśpiewają nam wszystko

10. Reality Shopka Szoł w Teatrze Groteska

Agent Tomek, Wassermann, Senyszyn i słowa Ojca Dyrektora na jednej scenie! Uwaga - nadchodzi 10., jubileuszowa Reality Shopka Szoł w teatrze Groteska.

- Na koniec jest wiadomość dla tej, która z Tomkiem też chce: mam przeciek, że on ponoć operuje dziś w Grotesce! W tej sali z oddali zarzuci swoją sieć, więc popraw makijaż, gdy chcesz "coś" z Tomkiem mieć! - również takie słowa wydobywają się z ust posłanki SLD Katarzyny Piekarskiej, która śpiewa kabaretową piosenkę "Tomasz, skąd ty to masz" (o agencie Tomku) podczas prób do 10., Jubileuszowej Reality Shopka Szoł na deskach teatru Groteska. Najgorętsze polityczno-teatralne wydarzenie roku odbędzie się w Krakowie już w najbliższą sobotę. Podczas Shopki publiczności zaprezentują się tak słynne nazwiska polskiej polityki, jak: Cymański, Ćwiąkalski, Fedorowicz, Kalisz, Kempa, Kurski, Majchrowski, Migalski, Senyszyn, Thun, Wassermann czy Wenderlich. 

Nie zabraknie prawdziwych, choć lekko kontrowersyjnych hitów w wykonaniu m.in. europosłów: Bogusława Sonika, który zaśpiewa na nutę słynnej melodii "Bo z PiS-iorami nigdy nie wie, oj nie wie się, czy dobrze jest, czy może jest, może jest już źle, czy wyślą nam agenta z CBA, czy tarczę made in USA", Joanny Senyszyn: "Beata Kempa niech będzie wzorem: jej ani nożem, ani toporem! Daremne śledczej komisji trudy, bo zawsze wraca jak pies do budy" czy też prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego: "Spotkałem pana Jana Rokitę, co z Niemiec wyrok ma i kobitę. Rzekłem mu: Janie Maryjo Władku, ty idziesz w ślady naszych babć, dziadków i walczysz ostro z Lufthansy bandą, więc od dziś nazwę cię Janem Wandą"...

Pełne euforii wykonanie swej pieśni zapowiada też posłanka PiS-u Beata Kempa. Zaśpiewa ona m.in.: "Choć wyrzucili mnie z pracy w komisji śledczej znów trwam i o Pędzącym Króliku ja prawdę już całą dziś znam". W innych tekstach poruszone zostaną też dyżurne tematy polskiej polityki - od wspomnianej już afery hazardowej po stoczniową.

Początek jedynego w swoim rodzaju wieczoru w Grotesce już w sobotę 6 lutego o godz. 20. Obszerny reportaż z 10. jubileuszowej Reality Shopki Szoł "Casino Polska 2010" pokaże 2 Program Telewizji Polskiej.

Roman
Gazeta Wyborcza Kraków
6 lutego 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...