Polska prapremiera High School Musical on Stage!

"High School Musical" - Gliwicki Teatr Muzyczny

Po ubiegłorocznych castingach polska teatralna ekipa High School Musical jest już gotowa do pracy. W lipcu w Gliwickim Teatrze Muzycznym rozpoczną się pierwsze warsztaty dla aktorów. Przez cały sierpień będą trwały próby, a 18 września - prapremiera.

Gliwicka realizacja będzie pierwszą polską inscenizacją High School Musical. Spektakl ten podbił serca młodzieży na całym świecie. Prawdziwym hitem stała się jego wersja telewizyjna. Później musical święcił triumfy na wielu scenach Europy, między innymi w Londynie i w Sztokholmie. W castingach organizowanych w największych miastach w Polsce wzięło ponad tysiąc trzysta osób.

Polską wersję HSM wyreżyseruje w Gliwicach Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Kierownictwo muzyczne objęła Ewa Zug, a choreografię przygotuje Sylwia Adamowicz. Przedstawienie będzie grane w całości w języku polskim. Teatralny spektakl jest wierną adaptacją filmu. Pojawiają się w nim wszystkie największe przeboje pierwowzoru. Ponadto, dodatkowe muzyczne numery dostosowane do wymogów sceny. 

HSM to historia Troya i Gabrieli, którzy pokonują uprzedzenia swoje i innych. Przekonują się, że teatr - i musical - to coś więcej niż tylko rozrywka dla snobów. 

Przedstawienie od trzech lat okupuje ekrany telewizorów. Z każdym kolejnym sequelem przyciąga rzesze coraz bardziej rozentuzjazmowanych fanów. To opowieść dla licealistów o licealistach: o ich problemach, fascynacjach, o przeżywanej przez nich miłości, o pierwszych i najsilniejszych przyjaźniach. 

Aktorzy biorący udział w filmowej wersji High School Musical, wyprodukowanej przez wytwórnię Walta Disneya, to dziś wielkie gwiazdy. Takie przeboje jak Start of something new, What I\'ve been looking for, Breaking free, Bob to the top i inne - szturmem zdobyły szczyty światowych list. Dziś to znacznie więcej niż filmowy musical - to całe popkulturowe zjawisko, skupiające wokół siebie miliony fanów w Polsce i na całym świecie.

Prapremiera polska: 18 września 2009 roku - Gliwicki Teatr Muzyczny. Kolejne spektakle w terminie: 19-27 września 2009. Rezerwacja i sprzedaż biletów: www.teatr.gliwice.pl.

(-)
Materiały Teatru
20 lipca 2009

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia

"Odlot" - reż. Anna Au...
Anna Augustynowicz
Tytułowy Odlot nie jest jednak tylko ...