Polski kompozytor nagrodzony w Los Angeles

Polski kompozytor nagrodzony za najlepszą muzykę na „New Filmmakers LA Awards" w Los Angeles

Maciej Zieliński otrzymał nagrodę „Best Score" na „New Filmmakers LA Awards" za muzykę do amerykańskiego filmu niezależnego „Alaska is a Drag" w reż. Shaz Bennett.

Prestiżowa gala „New Filmmakers LA Awards" obyła się w Los Angeles, wyróżniając najważniejszych filmowców niezależnych z całego świata. W tym roku zwycięzców wyłoniono spośród 132 nominowanych w 16 kategoriach. Film „Alaska is a Drag" był nominowany w trzech kategoriach, a ostatecznie otrzymał nagrodę za „Najlepszy Film Fabularny" („Best Feature") i za „Najlepszą Muzykę" („Best Score").

„Bardzo się cieszę z tej nagrody zwłaszcza, że to pierwsze takie wyróżnienie dla mnie w Stanach Zjednoczonych - powiedział Maciej Zieliński. - Od kilku już lat staram się rozwijać karierę również w USA i miło mi bardzo, że moja muzyka została tam zauważona".

Maciej Zieliński jest kompozytorem muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej. Debiutował filmem „Gry Uliczne" w reż. Krzysztofa Krauze. Szerokiej publiczności znany jest, jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, w tym „Nigdy w życiu", „Tylko mnie kochaj", „Sługi Boże", a także muzyki do produkcji telewizyjnych, w tym serialu „Kryminalni". Był dwukrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły" za film „Fotograf" w reż. Waldemara Krzystka oraz „Sługi Boże" w reż. Mariusza Gawrysia. W ostatnich latach skomponował muzykę do pięciu amerykańskich produkcji niezależnych.

Maciej Zieliński jest także aranżerem i producentem muzycznym. Współpracuje z czołówką polskiej sceny muzycznej, m.in.: z Kayah i Anią Dąbrowską. Ważną częścią jego twórczości jest też muzyka poważna, za którą w roku 2012 był nominowany do nagrody „Fryderyk" w kategorii „Kompozytor Roku".

Najnowszy film z jego muzyką, „Initials S.G." - reż. Rania Attieh i Daniel Garcia, będzie miał premierę 28 kwietnia na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku i pojawi się tam w konkursie głównym festiwalu.

Małgorzata Janczak
Match&Spark Management
12 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...