Polski Teatr Tańca wystąpi w Kijowie

"Carpe Diem" w kijowskim Teatrze Operetta

Ukraina będzie drugim po Niemczech krajem, w którym Polski Teatr Tańca wystąpi w ramach polskiej prezydencji. Przedstawienie "Carpe Diem" w choreografii Ewy Wycichowskiej, do muzyki Zbigniewa i Macieja Górnych będzie można zobaczyć w kijowskim Teatrze Operetta 28 października

Spektakl „Carpe Diem” powstał z wzajemnej inspiracji wszystkich twórców, w tym tancerzy. O jego ostatecznym kształcie decydował proces, będący syntezą poszukiwań a nie modelem realizacji odrębnych artystycznych zamówień. Inspiracjami do stworzenia „Carpe Diem” były m.in. książka ukraińskiego pisarza Jurij Andruchowycza- „Dwanaście Kręgów” oraz jeden z najbardziej klasycznych tekstów kultury europejskiej - „Ody” Horacego. 

Ze spotkania odmiennych tradycji i twórczej konfrontacji artystów dyrektor Polskiego Teatru Tańca stworzyła spektakl, o którym recenzent „Teatru”, Bartłomiej Miernik, napisał: „Ewa Wycichowska w ciągu godziny opowiedziała o kondycji tancerza w Polsce, o zalewającej nas popkulturze, o dramatycznym poszukiwaniu prawdy w tworzeniu sztuki. To świetny, mądry, perfekcyjnie wykonany spektakl." Przedstawienie „Carpe Diem” będzie można zobaczyć w Kijowie już 28 października.

(-)
Materiały Teatru
27 października 2011

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki