"Pomarańczyk" w strefie kontaktu

"Pomarańczyk" - reż. Tomasz Hynek - Wrocławski Teatr Współczesny

6 października w ramach cyklu "wtw://strefy_kontaktu" około godz. 19.10 "Pomarańczyk", a po spektaklu spotkanie z widzami.

Teatr zapraszamy na dyskusję z udziałem twórców: Tomasza Hynka (reżyser), Marka Kocota (autor i aktor), Aleksandry Dytko (aktorka) oraz gości specjalnych: Mirosława Pęczaka i Dariusza Dolińskiego.

Prof. Dariusz Doliński - specjalizuje się w psychologii zachowań społecznych (mechanizmy ulegania wobec zewnętrznego nacisku i manipulacji społecznej), w psychologii emocji i motywacji oraz w zagadnieniach genezy stereotypów. Jest autorem około 200 publikacji, m. in. Przypisywanie moralnej odpowiedzialności, Orientacja defensywna, Strategie samoutrudniania. Rzucanie kłód pod własne nogi, Psychologia wpływu społecznego.

Red. Mirosław Pęczak - kulturoznawca, socjolog, specjalność naukowa: komunikacja masowa oraz kultura popularna, młodzieżowa i audiowizualna. Dziennikarz działu kultury tygodnika POLITYKA od 1993 roku, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa UW i w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. W 2006 r. został rektorem Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza. Autor m.in. książki "Subkultury w PRL. Opór, kreacja, imitacja".

Rozmowę poprowadzi dziennikarz Radia Wrocław Grzegorz Chojnowski.

Na spotkanie zapraszamy również tych Widzów, którzy obejrzeli przedstawienie wcześniej lub dopiero to planują.

(-)
Materiał Teatru
4 października 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...