Pomieszanie z poplątaniem

"Król Dawid - Live!" - reż. Jacek Bała- Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

W Teatrze Muzycznym Capitol "one-man show" Sambora Dudzińskiego - opowieść o tym, jak duch biblijnego władcy wstępuje we współczesnego artystę. Spektakl miał premierę na tegorocznym PPA.

- Daj mi spokój, ja jestem niewierzący - buntuje się Sambor. - Spokojnie, święty Paweł też był niewierzący - odpowiada mu król Dawid.

Na scenie współczesność przeplata się z epizodami biblijnymi. Król Dawid, wojownik, poeta i muzyk, zmaga się z własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy.

- To mógł ogarnąć tylko ktoś pokroju Sambora: śpiewający aktor-multiinstrumentalista. Do tego doszły zabawy zapętlonymi frazami i rytmami, bardzo dobrze dobrane światła, a w tekście dużo zabawnych odniesień do czasów nam współczesnych. Mimo że całość trwała ponad półtorej godziny, a w spektaklu brał udział tylko Dudziński, to "Król Dawid - Live!" szybko wciągnął zebranych w opowieść o losach biblijnego władcy - pisał Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej Wrocław.

Spektakle "Król Dawid - Live!" w reż. Jacka Bały i w wykonaniu Sambora Dudzińskiego: 16 i 17 maja 2014, godz. 19 Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol, ul. Piłsudskiego 67, Wrocław.
Zostały jeszcze bilety w cenie 25 zł - do nabycia online na stronie www.teatr-capitol.pl lub w kasie teatru.

(-)
Materiał Teatru
14 maja 2014
Portrety
Jacek Bała

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia