Ponad 20 różnych wydarzeń

15. Letni Ogród Teatralny

Letni Ogród Teatralny jest stałym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej Katowic. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nieprzerwanie rosnącą frekwencją. Podczas piętnastej edycji tego cyklicznego przedsięwzięcia organizatorzy oferują widzom ponad 20 różnych wydarzeń.

Spektakle teatralne dla dorosłych: w sobotnie wieczory będzie można obejrzeć grupy teatralne z całej Polski. Pierwszy wieczór festiwalu uświetni warszawski Teatr Rampa, podczas jednego z następnych będzie można obejrzeć (i posłuchać!) spektaklu muzycznego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" (Koszęcin) i Teatru Inspiracji (Bielsko-Biała). Na scenie w podcieniach Centrum Kultury Katowice zagoszczą również aktorzy Teatru Bagatela z Krakowa, Teatru Rawa z Katowic i Teatru Zagłębia z Sosnowca.

Jak co roku nie zapomniano także o najmłodszych widzach: w każdą niedzielę w ramach Letniej Grządki Teatralnej wystawiane będą spektakle dla dzieci. Bajkowe historie przedstawią między innymi teatry z Białegostoku, Poznania, Łodzi, Będzina, Katowic oraz słowackiego Pezinoku.

Jednak LOT to nie tylko teatr. Gorącą letnią atmosferę podgrzewać będą również wieczory kabaretowe i koncertowe. Kolejny raz w repertuarze znalazł się występ teatru Hrabi, który w rym roku przedstawi program "Kiedy powiesz: tak". Na kabaretową nutę zagra też Grupa MoCarta wraz z Arturem Andrusem w finale programu "Diridonda", a nieco bardziej rockowe brzmienie usłyszymy w wykonaniu zespołu SBB.

Spektakle Letniego Ogrodu Teatralnego odbywają się w warunkach półplenerowych na scenie specjalnie ustawionej w podcieniach Centrum Kultury Katowice (zamknięty dla ruchu fragment ulicy Juliusza Ligonia - miejsce zadaszone i częściowo osłonięte od wiatru). Sprzedaż biletów jest prowadzona tylko na godzinę przed spektaklem przy schodach od strony Wydziału Filologii UŚ.

(-)
Materiał Organizatora
26 czerwca 2013

Książka tygodnia

Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona
Czwarta Strona - Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o.
Monty Python

Trailer tygodnia