Ponownie na deskach GTS

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" - reż. Paweł Aigner - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie mogą rozstać się z „Kumoszkami”. Rewelacyjna komedia, która latem podbiła serca publiczności, rozgrzeje nas humorem również na przełomie maja i czerwca! Spektakle zagoszczą na deskach GTS 31 maja oraz 1 i 2 czerwca o godz.18:00

O SPEKTAKLU

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

Widzowie będą mogli przenieść się do czasów Szekspira i do dawnego gdańskiego teatru - Szkoły Fechtunku. Doświadczą charakterystycznych dla sceny elżbietańskiej bliskich relacji pomiędzy sceną a widownią. Podobnie jak w innych teatrach elżbietańskich, również i w Teatrze Szekspirowskim miejsca na dziedzińcu pod sceną są stojące - i jednocześnie najtańsze, a miejsca siedzące zlokalizowane są na trzech kondygnacjach drewnianych galerii, otaczających scenę z trzech stron.
Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

" Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć."
Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

„Siadam do pisania o "Wesołych kumoszkach z Windsoru" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i - zaczynam się mimowolnie uśmiechać. Bardzo rzadka przypadłość u recenzenta, ale też "Kumoszki", współprodukcja Teatru Wybrzeże oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, są z wielu powodów wydarzeniem wyjątkowym."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„To szaleństwo gagów i zabawnych sytuacji. Mamy przebieranki, gonitwy, intrygi. Aktorzy z Wybrzeża lubią bawić się własnymi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Udana teatralna jazda bez trzymanki."
Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

(-)
Materiał Teatru
22 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia