Ponownie na gliwickiej scenie

"Wesoła wdówka" - reż. Maria Sartova - Teatr Muzyczny w Gliwicach

Przebojowa WESOŁA WDÓWKA znów zaśpiewa na scenie GTM.

Baron Zeta, poseł księstwa Pontevedry we Francji, ma nie lada orzech do zgryzienia: Hanna Glawari, dziedziczka fortuny po zmarłym mężu bankierze, przyjeżdża do Paryża, najwyraźniej po to, by rzucić się w wir wielkomiejskich uciech i znaleźć kogoś, kto pocieszy ją we wdowieństwie. Oznaczałoby to transfer okrągłej sumki poza granice księstwa i kompletną ruinę tegoż. Dzielni pontevedryjscy dyplomaci gotowi są poświęcić się dla ojczyzny i stanąć w konkury, by zdobyć rękę wesołej wdówki oraz jej... 20 milionów, cóż jednak z tego, gdy żaden z nich nie jest w stanie podbić serca kapryśnej damy. Na pomnik w odległej bałkańskiej stolicy zasłużyć ma szanse chyba tylko birbant hrabia Daniło, sekretarz poselstwa i tajna broń Zety. Niestety, Hanna okazuje się jego dawną, utraconą miłością i honor nie pozwala hrabiemu ubiegać się o jej pieniądze. Los Pontevedry wydaje się przesądzony...

Zapraszamy na nową inscenizację „Wesołej wdówki", operetkowego superprzeboju, którego partytura błyszczy takimi perełkami, jak aria „Wilio, ach Wilio..." czy najsłynniejszy duet gatunku, „Usta milczą, dusza śpiewa..."

Występują: Wioletta Białk, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Ewelina Szybilska, Katarzyna Wysłucha, Arkadiusz Dołęga, Łukasz Gaj, Jerzy Gościński, Oskar Jasiński, Ireneusz Miczka, Janusz Ratajczak, i in.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 40 min. (2 przerwy)
BILETY: od 15 do 55 zł - Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl

12 czerwca 2015 /piątek/ godz. 18.30
13 czerwca 2015 /sobota/ godz. 18.30
- scena GTM przy Nowym Świecie

(-)
Materiał Teatru
9 czerwca 2015

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia