Poświąteczny weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Propozycje dla najmłodszych

31 marca z powodu Święta Wielkanocnego Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie nieczynny, ale już w przyszły weekend zaprasza najmłodszych widzów na dwa wyjątkowe spektakle: "Och, Emil" i "Le Filo Fable".

7 kwietnia o godz. 12.30 zobaczymy spektakl „Och, Emil" [na zdj.]. Przygody rezolutnego, śmiesznego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym, wyreżyserował Lech Chojnacki na podstawie książki Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii". Spotkanie z Emilem i jego rodziną to doskonała okazja do spojrzenia na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny oraz relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci.

Tego samego dnia na Małej Scenie z widownią na poduszkach o godz. 16.00 Teatr zaprezentuje interaktywny spektakl „Le Filo Fable" w reż. Joanny Gerigk. Akcja rozgrywa się w pracowni rzeźbiarskiej, w której na oczach widzów ożywają rzeźby, tworzone przez aktorów. Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy.

Cena biletu:
normalny – 16 zł,
ulgowy – 14 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00 – 11.00, 15.00 – 16.00: tel. 74 666 73 41

 

(-)
Materiał Teatru
1 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia