Poszukiwanie bliskości

"Jakobi i Leidental" - reż. Małgorzata Warsicka - Teatr im. Ludwika Solskiego

Kolejna premiera sztuki autorstwa Hanocha Levina na tarnowskiej scenie. Spektakl "Jakobi i Leidental" reżyseruje studentka Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST - Małgorzata Warsicka. Premiera 22 marca.

Hanoch Levin z właściwym sobie czarnym humorem analizuje relacje damsko - męskie, odczarowuje sentymentalne mity i każe swoim bohaterom skonfrontować się z pustką ich życia. W dramat wkomponowane są piosenki, będące muzycznym komentarzem do wydarzeń w sztuce. Jak to u Levina - groteska miesza się z powagą, śmiech z płaczem, nadzieja z jej brakiem. Czy w świecie Jakobiego i Leidentala możliwe jest szczęście i spełnienie? Co ich tak naprawdę boli?

- Chciałabym opowiedzieć o nieustannym poszukiwaniu autentycznej bliskości z drugim człowiekiem bez dokonywania żadnych kalkulacji - mówi Małgorzata Warsicka. Problem naszych bohaterów polega na tym, że przeliczają swoje szczęście i zastanawiają się nad tym czy coś im się opłaca czy nie. A moje pytanie jest takie, czy stworzenie czystej relacji, bez przeliczania zysków i strat jest w tym świecie możliwe.

23 marca o godz. 18.00 zaplanowano premierę studencką, po której odbędzie się spotkanie z aktorami i reżyserką. Dyskusja rozpocznie się około godz. 19:30 w przestrzeni Sceny Underground - całość będzie transmitowana on-line na profilu http://www.youtube.com/user/TarnowskiTeatr.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne - tel. 14 688 32 87.
ilety na spektakl można zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/jakobi-i-leidental-139170178

(-)
Materiał Teatru
21 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...