Powalczą o Talię

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Znani są uczestnicy drugiej edycji Przeglądu Przedmieście, który odbędzie się w ostatni weekend marca w Teatrze Solskiego. Cztery teatry nieinstytucjonalne powalczą także o zaproszenie na Festiwal Komedii Talia.

W ostatni weekend marca tarnowska publiczność przeniesie się do Paryża, gdzie w niewiadomych okolicznościach została zamordowana staruszka i jej córka. Będzie uczestniczyć w procesie powstawania rymowanej historii najbardziej wymyślnego wydarzenia, na własne oczy przekona się jaka jest rola reżysera i sponsora w produkcji filmowej, a na koniec jedno ich słowo będzie inspiracją godzinnego przedstawienia. To wszystko podczas drugiej edycji Przeglądu Przedmieście, do którego przez ostatnie tygodnie, przedstawiciele ośrodków teatralnych z Lublina, Olsztyna, Bydgoszczy i Wrocławia, poszukiwali najlepszych spektakli komediowych teatrów nieinstytucjonalnych. Spośród wielu propozycji do Przeglądu zostały zaproszone cztery zespoły teatralne, które powalczą także o udział w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Niebagatelna będzie tu rola publiczności, która swoimi brawami wskaże najśmieszniejszy spektakl, czyli ten który zobaczymy jeszcze raz we wrześniu - mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru.

Program Przeglądu Przedmieście

29 marca godz. 17.00 Adgar Allan Poe "Zabójstwo przy rue Morgue", reż. Maciej Masztalski, Teatr Ad Spectatores z Wrocławia

29 marca, godz. 19.00 "Rymem Go!" Afront wraz z Publicznością, Teatr Improwizacji Afornt z Warszawy

30 marca, godz. 17.00 Grzegorz Reszka "Epopeja", reż. Grzegorz Reszka, Kompania Teatralna "Mamro" z Warszawy

30 marca, godz. 19.00 "Living room", Teatr Improwizowany Hofesinka z Warszawy


(-)
Materiał Teatru
13 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...