Powraca OPERAnek!

pierwsze spotkanie po remoncie

Przez kilka ostatnich sezonów artystycznych ogromnym powodzeniem wśród małych szczecinian cieszyły się warsztaty muzyczno-literacko-teatralne Opery na Zamku pn. "OPERAnek". Z racji na remont pomieszczeń opery te spotkania w ostatnich tygodniach w ogóle się nie odbywały. Ale to wcale nie znaczy, iż opera z nich rezygnuje.

 Otóż już 24 października odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie „operankowe", ale w budynku Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej 27 (pod patronatem „Kuriera Szczecińskiego".

Przypomnijmy, że w trakcie warsztatów dzieci będą poznawały m.in. instrumenty, zaplanowane są też zabawy w teatr. Całość poprowadzi aktor Opery na Zamku - Jakub Gwit, zwany przez dzieci Panem Operankiem. Podczas pierwszego w tym sezonie spotkania dzieci poznają skrzypce, a w następnych tygodniach, m.in. klarnet (14 listopada), tubę (28 listopada) i puzon (12 grudnia).

 Już można kupować i rezerwować bilety na OPERAnki (ich cena pozostała taka sama jak w ub. sezonie artystycznym, czyli 27 zł za opiekuna i dziecko i 10 zł za każde następne dziecko). Nabyć je można w okienku kasowym przy szczecińskiej restauracji „Na Kuncu Korytarza" (wejście H Zamku Książąt Pomorskich) - w godz. 12-18, od wtorku do piątku. Natomiast rezerwacje są przyjmowane pod numerami tel.: 91 43 48 106, 91 48 88 333 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8-18).

Monika Gapińska
24kurier.pl
14 października 2010

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia