Powrót Artauda

nowy sezon teatralny - Teatr Studio w Warszawie

Nowy sezon w warszawskim Teatrze Studio zapowiada się bardzo interesująco. Już 16 września na teatralne deski powrócił spektakl inspirowany życiem jednej z największych osobowości światowego teatru, Antonina Artauda, patrona kontrkulturowego nurtu w teatrze XX wieku

- „Artaud. Sobowtór i jego teatr” w reżyserii Pawła Passiniego w poprzednim sezonie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów i krytyków - podkreśla Grzegorz Bral, Dyrektor Artystyczny Teatru Studio.

Przedstawienie oparte jest na materiałach biograficznych, pismach i manifestach, rekonstrukcjach prób i libretcie opery „Astonom”. Antonin Artaud to żyjący w latach 1886-1948  twórca totalny: teoretyk teatru zafascynowany kulturami pierwotnymi, aktor teatralny i filmowy, dramaturg, autor słuchowisk, performer.

Reżyserem przedstawienia jest Paweł Passini, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat wielu prestiżowych nagród. W spektaklu udział biorą: Agata Góral, Lena Frankiewicz, Katarzyna Sobiszewska, Katarzyna Tadeusz, Szymon Czacki, Marek Oleksy, Janusz Stolarski, Przemysław Wasilkowski, Maciej Wyczański.

Kolejne spektakle „Artaud. Sobowtór i jego teatr" w Teatrze Studio już 17 i 18 września. "W tym miesiącu w naszym teatrze można także obejrzeć spektakl „Uwaga – złe psy!” oraz „Filozofię po góralsku” według ks. Józefa Tischnera, które również gorąco polecam. – powiedział Roman Osadnik, dyrektor teatru.

Marta Wawrzeniecka
Materiały Teatru
17 września 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia