Powrót Artauda

nowy sezon teatralny - Teatr Studio w Warszawie

Nowy sezon w warszawskim Teatrze Studio zapowiada się bardzo interesująco. Już 16 września na teatralne deski powrócił spektakl inspirowany życiem jednej z największych osobowości światowego teatru, Antonina Artauda, patrona kontrkulturowego nurtu w teatrze XX wieku

- „Artaud. Sobowtór i jego teatr” w reżyserii Pawła Passiniego w poprzednim sezonie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów i krytyków - podkreśla Grzegorz Bral, Dyrektor Artystyczny Teatru Studio.

Przedstawienie oparte jest na materiałach biograficznych, pismach i manifestach, rekonstrukcjach prób i libretcie opery „Astonom”. Antonin Artaud to żyjący w latach 1886-1948  twórca totalny: teoretyk teatru zafascynowany kulturami pierwotnymi, aktor teatralny i filmowy, dramaturg, autor słuchowisk, performer.

Reżyserem przedstawienia jest Paweł Passini, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat wielu prestiżowych nagród. W spektaklu udział biorą: Agata Góral, Lena Frankiewicz, Katarzyna Sobiszewska, Katarzyna Tadeusz, Szymon Czacki, Marek Oleksy, Janusz Stolarski, Przemysław Wasilkowski, Maciej Wyczański.

Kolejne spektakle „Artaud. Sobowtór i jego teatr" w Teatrze Studio już 17 i 18 września. "W tym miesiącu w naszym teatrze można także obejrzeć spektakl „Uwaga – złe psy!” oraz „Filozofię po góralsku” według ks. Józefa Tischnera, które również gorąco polecam. – powiedział Roman Osadnik, dyrektor teatru.

Marta Wawrzeniecka
Materiały Teatru
17 września 2011

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia