Powrót spektaklu do Warszawy

"Rum & vodka online" - reż. Agita Elksne - Centrum Sztuki „Cartonovnia"

W środę 30 lipca będzie można na żywo a do tego za darmo obejrzeć nagradzany i wyróżniany na festiwalach, poruszający spektakl multimedialny "Rum&Vodka Onlina" z aktorem Aminem Bensalem w roli głównej.

Spektakl jest czymś dotąd nie spotykanym. Skupia w sobie nowatorstwo intermediów, będące nowoczesną alternatywą dla klasycznych przedstawień. To nowoczesne połączenie sztuki konceptualnej z teatrem. Zderzenie żywego człowieka z siłą komputerów, laserów, mappingu, vj-ing'u, wizualizacji i nowinek technicznych w sztuce.

Rum & Vodka Online to innowacyjna fuzja sztuk, intermedia przełamane interakcjami z widzem, gdzie publiczność staje się częścią spektaklu, reżyserem, scenografem, aktorem. Scenariusz spektaklu napisany jest współczesnym językiem, momentami kontrowersyjnie i zabawnie. Jest lekki w odbiorze i mocny w przesłaniu.
Dotyczy zagubienia się w teraźniejszym świecie pełnym wymagań, używek i seksu.

Publiczność cały czas jest poddawana złudzeniom, które trudno odróżnić od prawdy. Dezorientując się – czy przestrzeń spektaklu jest tą samą przestrzenią, czy aktor jest tylko projekcją, kim widz jest w tym spektaklu?

Nagrody:
I Nagroda Festiwalu Teatrów Niewielkich (Lublin 2013)
II miejsce 42. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora (Wrocław 2013)
Wyróżnienie Międzynarodowy Festiwal Pro-Contra Szczecin

Reżyserką spektaklu jest Agita Elksne a w główną rolę wciela się młody aktor Amin Bensalem, znany z chociażby takich seriali jak BARON24, LEKARZE, OJCIEC MATEUSZ, NA DOBRE I ZA ZŁE, PIERWSZA MIŁOŚĆ.
Aktor na co dzień występuje na deskach Teatru Stu w Krakowie w takich spektaklach jak "Hamlet", "Kogut w rosole" czy "Wyzwolenie".

Amin Bensalem jest absolwentem Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST. Ukończył również Łotewską Akademię Kultury w Rydze (Wydz. Aktorski) oraz Szkołę Kaskaderów filmowych „13".

(-)
Materiał Teatru
19 lipca 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...