Powtórka w Bagateli

"My w finale" - Reż. Iwona Jera - Teatr Bagatela w Krakowie

Teatr Bagatela w Krakowie przypomni w czwartek i piątek sztukę "My w finale" Marca Beckera, której premiera odbyła się tydzień przed rozpoczęciem Euro 2012. Przedstawienie powstało w ramach projektu "Futbol w kulturze i sztuce".

Prezentowana na Scenie na Sarego 7 sztuka pokazuje przebieg meczu narodowej jedenastki z punktu widzenia kibiców, trenera, piłkarskich ekspertów. Stara się opisywać zjawisko identyfikacji narodowej w trakcie rywalizacji sportowej.

W obsadzie znaleźli się m.in. Anna Branny, Monika Handzlik, Kamila Klimczak, Katarzyna Litwin, Przemysław Branny, Krzysztof Bochenek, Janusz Butrym, Patryk Kośnicki, Wojciech Leonowicz, Przemysław Redkowski, Piotr Różański, Marcel Wiercichowski.

W krakowskim Teatrze Bagatela przedstawienie wyreżyserowała niemiecka reżyserka polskiego pochodzenia - Iwona Jera. Oprócz reżyserki nad adaptacją i "spolszczeniem" utworu pracował Michał Olszewski.

Spektakl powstał we współpracy Teatru Bagatela i Domu Norymberskiego w Krakowie. Jest częścią projektu realizowanego w maju i czerwcu pod hasłem "Futbol w kulturze i sztuce".

(-)
PAP
15 czerwca 2012

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia

Maskarada – Międzynaro...