Pożar w Burdelu gra w Teatrze Polskim

"Muzeum Wolności" - reż. Michał Walczak - Pożar w Burdelu

Po wielkim sukcesie i wspaniałych recenzjach „Traumy Travel" wakacyjnej komedii uchodźczej twórców Pożaru w Burdelu, kultowy teatr wraca z kolejnym spektaklem „Muzeum Wolności". Spektakle odbędą się w warszawskim Teatrze Polskim od 1 do 3 września. Poza stałą obsadą trupy Burdeltaty na scenie pojawią się również m.in.: Maciej Stuhr, Julia Wyszyńska, Magda Umer, Anja Orthodox, Pablopavo i wiele innych gwiazd.

Akcja Muzeum Wolności dzieje się w przyszłości. Po długotrwałych i wyniszczających protestach, powstaniach, wojnach – na świecie nastał Pokój. W odbudowanej z ruin Polsce powstają kolejne Fabryki Patriotów, dzięki którym zniknęło bezrobocie, a wskaźniki dzietności biją rekordy. Po latach neoliberalnego wyścigu Polacy zwolnili, kultywują rodzinność, biesiadność, i wspólnotę, którą propagują nowe seriale, filmy i rocznicowe spektakle. Pozostałości po dawnych zrywach, rekwizyty z upadłych teatrów, podziemnych wytwórni płytowych i inne szczątki rewolucji można oglądać w Muzeum Wolności.

Nowoczesna ekspozycja nie tylko prezentuje różne rodzaje wolności: seksualnej, politycznej, artystycznej, ale pozwala też doświadczyć walki o wolność. W dziale sztuki zaangażowanej, zwiedzający mogą wziąć udział w strajku, wygłosić przemówienie na manifestacji pod sejmem, a nawet zaśpiewać protest song z prawdziwymi aktorami zaangażowanymi, którzy są częścią ekspozycji. Rekonstrukcje starych buntów cieszą się największą popularnością, zwłaszcza wśród młodych.

Czy Wolność uda się zamknąć w Muzeum?
Czy artyści umieją śnić o przyszłości?
Czy muzyka potrafi wieszczyć, a piosenka rozbudzić głód utopii?
A może żyjemy już w przyszłości i innego końca świata nie będzie?

Spektakl powstał na Galę 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Daty i godziny spektakli:
1 września, pt., 21:00
2 września, sob., 16:00
2 września, sob., 21:00
3 września, niedz., 16:00
3 września, niedz., 21:00

(-)
Materiał Teatru
1 września 2017
Portrety
Michał Walczak

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...